Menu
Úvod  › 

7 způsobů, jak snížit riziko, že se rozvedete

Nechcete se zařadit do davu rozvedených? Následujících patnáct věcí sníží riziko, že mezi ně budete patřit i vy. Zvažte je.

V současné době se rozvádí každé druhé manželství. Rozhodli jste se do toho "praštit" a vzít se? Následující věci výrazně sníží riziko, že mezi rozvedenými skončíte i vy.

1. Choďte spolu minimálně tři roky.

Dřív, než se vezmete, choďte spolu minimálně tři roky. Trojka je totiž, podle výzkumu z roku 2014 provedeného na Emory University, magické číslo. Podle něj se ty páry, které spolu chodí před svatbou minimálně tři roky, rozvádí mnohem méně často. Na druhou stranu však nečekejte příliš dlouho. Podle výzkumu z roku 2015, který provedli vědci na University of Utah, u lidí, kteří čekají se sňatkem až do svých dvaatřiceti let, stoupá každý další rok riziko rozvodu o pět procent.

2. Berte se až po třiadvacátém roce.

Studie z roku 2014, zveřejněná v magazínu Journal of Marriage and Family, zjistila, že lidé, kteří se berou v osmnácti, mají šedesátiprocentní pravděpodobnost, že se rozvedou. U těch, kteří se brali ve třiadvaceti, klesá pravděpodobnost rozvodu na třicet procent.

3. Najděte si někoho ve svém věku.

Velký věkový rozdíl mezi manžely zvyšuje pravděpodobnost rozvodu, tvrdí výzkum z roku 2014 provedený na Emory University.

4. Nekupujte velký prsten.

Nekupujte drahý prsten a nepořádejte okázalou svatbu. Pokud utratíte za svatbu obrovskou částku, máte o šestačtyřicet procent větší pravděpodobnost, že se rozvedete.

5. Vezměte se v kostele.

Páry, které se berou v kostele, mají o šestačtyřicet procent menší pravděpodobnost rozvodu. Tvrdí to alespoň studie provedená na Emory University. Zvažte tedy církevní sňatek.

6. Rozdělte si spravedlivě domácí práce.

Výzkum z letošního roku zveřejněný v Journal of Family Psychology tvrdí, že páry, které mají spravedlivě rozdělené domácí práce, žijí v mnohem větším souladu, jsou v manželství spokojenější, užívají si lepší sex a méně často se rozvádějí.

7. Udržujte vášeň.

Podle statistik nevěrníci a nevěrnice mezi pětatřiceti a pětačtyřiceti lety podvádějí své partnery nejčastěji kvůli nedostatku sexu a vášně ve svém vlastní manželství.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Mýty o rozvodu, které můžete ignorovat
8 vět, které nikdy neříkejte někomu, kdo se rozvádí
7 skutečně divných důvodů rozvodu
Největších chyby, které dělají rozvedení rodiče
10 zlozvyků, kvůli kterým vás partner opustí