Menu
Úvod  › 

5 tipů jak užít ústní vodu

Ústní vodu zná každý. Slouží k výplachu úst, osvěžuje dech, ničí bakterie, zamezuje tvorbě zubního plaku a kazu. Výtečně se doplňuje se zubní pastou a patří neodmyslitelně k ústní hygieně. Mimo jiné lze ústní vodu využít i jinak, možná jste to nevěděli, ale jde o vysoce universální prostředek v domácnosti. Přinášíme vám 5 tipů jak ústní vodu využít i jinak, než k pouhému vyplachování úst.

Na štípance

Ústní voda obsahuje alkohol, který zastoupí dezinfekci. Jestliže vás štípnul komár, víte, jak nepříjemné to může být. Potřete místo ústní vodou a přinese vám to úlevu. Mimo jiné lze ústní vodu použít i na jiné štípance od hmyzu či vyrážky a dokonce na akné.

Zdroj:Ústní voda

Eukalyptus proti blechám

Máte-li ústní vodu s příchutí a vůní eukalyptu a máty, pak můžete chránit svého pejska proti blechám. Ty totiž přímo nesnáší tento druh vůně. Přidejte trochu ústní vody přímo do psího šampónu, který běžně na svého chlupáče používáte a můžete se těšit, že se mu do kožíšku nenastěhují.

Zbavte se lupů

Jestliže vás trápí lupy, ačkoliv jste už zkusili všechno možné, nezoufejte a zkuste ještě ústní vodu. Vetřete ji do umytých a vlhkých vlasů. Hned napoprvé zázraky nečekejte, ale budete-li tento postup několikrát opakovat, lupy se dají na ústup.

Deodorant

Došel vám deodorant a děsíte se, že den bude stát za starou bačkoru, protože budete cítit potem? Nevěste hlavu. Dejte si do dlaní trochu ústní vody a vetřete do podpaží - skvěle neutralizuje pachy.

Při úklidu

Ústní voda v domácnosti zastoupí i úklidové prostředky. Nejenže bezvadně čistí PC obrazovku, odstraňuje zápach z odpadkového koše, vyčistí a provoní toaletu, ale zbaví pračku nečistot i zápachu. Nalijte půl sklenice ústní vody do nádržky s pračkou, zapněte program a nechte ústní vodu vykonat své. Pračku zbaví nečistot a ještě ji krásně provoní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Zuby