Menu
Úvod  › 

5 přírodních způsobů, jak si vybělit zuby

Toužíte po oslnivě bílém úsměvu jako z reklamy? Nemusíte utrácet tisíce za bělení v zubařské ordinaci. Vyzkoušejte nejprve přírodní způsoby bělení zubů. Zaručujeme vám, že budete překvapeni.

1. Čištění zubů po jídle.

Nejspolehlivější cestou k bílým zubům (ačkoli ne vždy tou nejsnadnější) je čištění zubů okamžitě poté, co cokoli sníte nebo vypijete. Zuby totiž mění svou barvu (případně se na nich objevují skvrny) zejména po konzumaci problematických potravin, jako je káva, čaj, červené víno a celá řada dalších, výrazně barevných, potravin a nápojů. Vyčištěním zubů, okamžitě po konzumaci jídla, tvorbě skvrn a změnám v barevnosti zubů zamezíte. Problém je v tom, že okamžité, či příliš náruživé, čištění zubů po konzumaci některých potravin, vám může v dlouhodobém horizontu poškodit sklovinu zubů.

2. Jedlá soda.

Jedlá soda, kterou máte doma v kuchyni, je jedním z nejúčinnějších prostředků na bělení zubů. Ze lžičky jedlé sody a pár kapek vody vytvořte pastu, kterou nanesete na zubní kartáček a vyčistěte si s ní zuby. Soda má mírně abrazivní účinek, který zuby vybělí, a navíc neutralizuje bakterie v ústech a může vám pomoci účinně se zbavit případného zápachu z úst. Protože však pasta ze sody obrušuje zubní sklovinu, tuto kúru byste měli aplikovat maximálně dvakrát ročně (přičemž jedna kúra obnáší jedno čištění týdně po dobu jednoho měsíce).

3. Jablečný ocet.

Jablečný ocet je vynikajícím prostředkem, s jehož pomocí vám podaří odstranit i tvrdohlavé skvrny, které se vám objevily na zubech - zejména od kávy, nebo nikotinu. Nicméně je potřeba používat ho minimálně měsíc, než zaznamenáte první výsledky. Mnoho celebrit však na něj nedá dopustit a tvrdí, že po používání jablečného octa jsou zuby vybělené profesionálním způsobem. Je však potřeba, abyste při jeho používání byli opatrní, protože obsažené kyseliny mohou poničit oslabenu sklovinu zubu. Po vyčištění zubů jablečným octem je potřeba vypláchnout si ústa vodou a následně je vyčistit pastou s obsahem fluoridu.

4. Citróny a pomeranče.

Spousta lidí s thymolinovým úsměvem přísahá na bělení zubů s pomocí citrónových a pomerančových slupek. Jde o šetrnější způsob bělení, než docílíte agresivním citrónem, jehož kyselina může rozleptat sklovinu zubu. Místo toho zkuste žvýkat právě citrónové nebo pomerančové slupku. Kromě vybělení zubů získáte jako bonus svěží dech a omezení zápachu z úst. Po žvýkání slupek byste si měli vypláchnout ústa čistou vodou, abyste neutralizovali obsažené kyseliny.

5. Jahody.

S pomocí jahod si bělí zuby například Catherine Zeta Jones, nebo Tyra Banks. Jednoduše rozmačkejte čtyři až pět jahod a vzniklou kaší si potřete zuby. Pro lepší efekt můžete jahodovou kaši smíchat s jedlou sodou a směsí si zuby vyčistit s pomocí zubního kartáčku. Tato kúra se však může aplikovat jen několikrát do roka, protože opět hrozí poškození skloviny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Triky pro bílé a zdravé zuby
10 jídel, která by zubaři nikdy nejedli
7 překvapivých důvodů, proč vám krvácejí dásně
Jak se starat o zuby v těhotenství
6 způsobů, jak si spolehlivě zničit zuby
7 věcí, které zubař zjistí z vašich úst
Žluté zuby, páchnoucí dech. Jak na to.