Menu
Úvod  › 

4 zajímavá fakta o migréně

Migréna je velmi nepříjemná, otravná a ovlivňuje doslova celou společnost. Proč? Protože osoby trpící migrénou mívají často volno z práce, případně nepodávají požadované výkony. Lidé trpící tímto onemocněním by měli ve zvýšené míře dbát zdravého životního stylu ? strava, pohyb, odpočinek, čerstvý vzduch a nepracovat na nočních směnách.

Někteří jedinci mohou být citliví i na pachové podněty - parfém, zápach benzínu, čisticí prostředky apod. Nicméně migrénu může spustit i ostré světlo. Co se spánku týče, nedostatek škodí stejně jako přemíra. I to může být spouštěčem migrény. Věděli jste, že migréna není žádnou novodobou nemocí, ale je stará jako svět?

Zdroj:Migréna

4 zajímavá fakta o migréně

  • Migréna není žádná nová nemoc! Objevovala se už před 4 tisíci lety p.n.l. (v dobách Sumerů) a zmínky o ní se našli vyryté na destičce.

  • Ebersův papyrus (egyptský lékařský papyrus) potvrzuje, že migrénu znali i staří Egypťané.

  • Jako onemocnění migrénu popsal prvně řecký lékař Hippokrates. Popsal ji jako celoživotní (nikoliv však život ohrožující) onemocnění. Léčil ji "pouštěním žilou" a močopudnými bylinami.

  • Migrénou trpělo mnoho známých osobností, ať už ze světa politiky, sportu či umění. Patřil sem například Vincent van Gogh, Julius César, Lewis Carroll, Napoleon Bonaparte, Elvis Presley, John F. Kenned a další.

Jak migréna vzniká a jak ji léčit?

Migréna je medicínský název pro urputnou bolest hlavy a při její léčbě je vždy potřeba odhalit příčinu. Ta může být psychického původu, ale i ukazující na problémy s různými orgány. Například může jít o problémy se žlučníkem, kdy bolí jedna část hlavy (levá nebo pravá). Pokud bolí hlava nahoře, může se jednat o játra. Bolest na temeni je otázkou močového měchýře a ledvin. Bolest ve přední části (nad očima - čelo) je otázkou zažívání.

Nicméně spouštěčem může být problém s krční páteří, psychické trauma a mnoho dalšího. Migréna se nedá léčit, pokud lékař nezná příčinu. Musí tedy pracovat jak s orgány, tak páteří i psychickými emocemi člověka. Přírodní léčba migrény má 80 % úspěšnost.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Bolení hlavy