Menu
Úvod  › 

Věci pro miminka, které je zbytečné kupovat

Jsou drahé, jsou designové, jsou roztomilé a jsou úplně zbytečné. Představujeme vám desítku věcí, které je před narozením dítěte úplně zbytečné kupovat. V případě, že nechcete vyhodit peníze oknem.

Čekáte své první dítě. Jste rozněžnělá, nadšená a kdykoli se ocitnete v blízkosti obchodu s dětskými věcmi, nejraději byste jej kompletně vykoupila. Všechno vám připadá extrémně roztomilé, sladké a nic není pro vaše nenarozené dítě dostatečně dobré. Pokud ale nemáte k dispozici neomezený rozpočet, nad koupí následujících položek si budete trhat vlasy, protože za pár týdnů či měsíců zjistíte, že je vlastně vůbec nepotřebujete, ano pořádně nevyužijete. Za co se tedy absolutně nemá cenu vyhazovat peníze?

Přísady do koupele

Samozřejmě, že reklamní fotky, na nichž se culí miminko obalené kopci pěny, jsou extrémně roztomilé. Nikdo už vám ale neřekne, že pěnící přísady do koupele vysušují extrémně citlivou dětskou pokožku, dráždí ji a neúměrně zatěžují. Vykašlete se na nákup všech přísad do koupele a dejte na doporučení pediatrů, kteří radí všem rodičům, aby dětem do šesti měsíců přidávali do koupele maximálně speciální kojeneckou mycí emulzi, ale klidně se spokojili jen s čistou vodou.

Kolébka

Každé dítě je jiné. Zatímco některé kolébání miluje, jiné ho srdečně nenávidí. Je sice samozřejmě možné, že váš potomek bude patřit do první skupiny, ale než vyhodíte tisíce za kolébku, raději si to ověřte u půjčeného kousku.

Dětské polštářky a plyšáci

Možná vám postýlka pro miminko, ve které je jen prostěradlo a přikrývka připadá neúměrně strohá a máte touhu udělat z ní měkoučké a útulné hnízdečko, ale věřte, že vašemu miminku to vyhovuje přesně takhle. Polštářky, plyšáky a další hračky jsou úplně zbytečné a hlavně zvyšují riziko syndromu náhlého úmrtí.

Kojenecký šátek

Je to stejné jako s kolébkou. Některé děti šátkování milují, ale jiné je nesnáší. Pediatři nedoporučují nošení v šátku ani pro děti s kožními problémy, protože v šátku těsně zavinutém k tělu matky je vždy o několik stupňů více než například v kočárku, pokožka nevětrá a má tendence k zapařování.

Značkové oblečení

Přirozeně, že značkové dětské oblečení vypadá mimořádně roztomile, nicméně buďte ujištěna, že vaše miminko se bez designových džínů bez problůmů obejde a vaše peněženka vám bude vděčná. Pro miminka je mnohem víc než značka důležité pohodlí a nedráždivost materiálu.

Koš na pleny

I když je to bezesporu pomůcka, která vám usnadní život, stejně tak vám poslouží balení mikrotenových sáčků, do kterých podělanou plenku okamžitě po činu zabalíte a vyhodíte do koše. A vyjde vás to zhruba stokrát levněji.

Boty pro miminka

Jsou roztomilé, jsou krásné, jsou k zulíbání, jsou předražené a vůbec je nepotřebujete. Tak jednoduché to je.

Teploměr do vany

Vyrábějí se a prodávají v nejrůznějších designech, s nejrůznějšími funkcemi a nejrůznějším stupněm propracovanosti. Jenže jejich výrobci už vám jaksi zapomenou upozornit na to, že stejnou funkci zvládne i ponoření předloktí do vody a zdravý selský rozum.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 věcí, které skutečně neříkejte svobodným matkám
11 věcí, o kterých si myslíte, že jsou pravda. A nejsou!
8 typů matek, které se nejčasteji vyskytují na Facebooku
10 vět, které nikdy neříkejte rodící ženě
Otázky, které si klade každý rodič (a odpovědi na ně)
7 nejulítlejších baby produktů