Menu
Úvod  ›   › 

10 zlozvyků, kvůli kterým vás partner opustí

Možná si je neuvědomujete. Možná vám připadají neškodné a nepodstatné. Pravdou ale je, že vám dokonale rozbijí vztah. Kvůli následujícím deseti zlozvykům vám partner nejspíš opustí.

1. Snažíte se ho změnit. Sice tvrdíte, že ho milujete, ale vlastně byste ráda, aby byl trošku jiný, změnil své koníčky, zapracoval na svých slabých stránkách, zamyslel se nad kamarády, s kterými se stýká a tak vůbec. Jestli po něm chcete, aby se výrazněji změnil, je otázkou, proč jste si ho vůbec vybrala za partnera - a hlavně, jak dlouho ho to ještě bude bavit.

2. Hádáte se na veřejnosti. Pokud jsou vaše spory a konflikty natolik intenzivní, že je nedokážete řešit v soukromí a hádáte se na veřejnosti, máte našlápnuto k rozchodu. Hádky na veřejnosti nejsou znakem kvalitního vztahu.

3. Kritizujete jeho kamarády a rodinu. Mohou vás vytáčet doběla, ale jakmile začnete kritizovat jeho přátele nebo rodinu, cítí to jako osobní útok. A je jen otázkou času, kdy už to nebude chtít poslouchat.

4. Tichá domácnost. Nedokážete udělat za vašimi hádkami tlustou čáru a zapomenout? Místo toho je zbytečně prodlužujete a udržujete dusno tichou domácností a ignorací partnera? Potom se nedivte, že časem dospěje k tomu, že v tiché domácnosti může být klidně sám.

5. Neschopnost odpouštět. Každý dělá chyby, ale pokud se váš partner omluví a vy stále pokračujete ve vyčítání a obviňování, uzavíráte si jakékoli cesty, kterými by mohl váš vztah jít.

6. Vyhýbáte se důležitým rozhovorům. Vrší se mezi vámi nevyřčené výtky, problémy, které jste neotevřeli a neřešili? Věci a konflikty, které si nesete v sobě a "užíráte" se jimi jen sami pro sebe, se postupem času nabalují do rozměrů laviny, která smete váš vztah.

7. Srovnáváte svého současného se svým ex. V některých případech (konkrétně pokud z něho vychází lépe váš aktuální partner) může být toto srovnání užitečné, ale jestliže svému partnerovi předhazujete své předchozí vztahy, zahráváte si se svým vztahem. Každý vztah je jedinečný a tak k němu také přistupujte.

8. Lezete mu do soukromí. Nejste schopná respektovat jeho soukromí. Čtete jeho soukromé zprávy (ať už v mailu, nebo telefonu), snažíte se ho špehovat a slovo soukromí je pro vás pouhou frází. Potom musíte počítat s tím, že jakmile to zjistí, odstřihne vám přístup do svého života úplně a definitivně.

9. Přehnaná žárlivost. Pravděpodobně neexistuje spolehlivější způsob, jak si zrušit vztah, než když do něj zapojíte přehnanou žárlivost. Vyčítáte mu pohled na prodavačku, oběd s kolegyní i návštěvu kamarádky? Potom byste si měla uvědomit, že na žárlivosti nikdy nelze funkční vztah vystavit.

10. Vyhrožujete rozchodem. Jestliže při každé možné i nemožné příležitosti vyhrožujete rozchodem, reagujete tak na jakýkoli problém, který se ve vašem vztahu vyskytne, je naprosto jisté, že dřív než později vás vezme za slovo a převede vaše výhružky do reality.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (3 hlasy)
Přečtěte si také:
10 hrozeb, kterým bude vaše manželství čelit v prvním roce dítěte
8 zvyků, které dodržují šťastné manželky
10 signálů, že s vámi chce strávit zbytek života
7 skutečně divných důvodů rozvodu
12 stádií manželského sexu