Menu
Úvod  › 

Zdravá jídla, která vlastně vůbec zdravá nejsou

Snažíte se dodržovat předpisový jídelníček, udržovat se ve formě a vůbec žít zdravě. Jenže možná si dáváte na talíř pravidelně potraviny, o kterých se domníváte, že jsou superzdravé, i když ve skutečnosti vašemu zdraví škodí.

Proteinové tyčinky

Připadáte si neuvěřitelně zdravě a fit, když si dáváte proteinovou tyčinku? Potom byste měli vědět, že většina proteinových tyčinek jsou v podstatě jen sladké tyčinky nadopované vitamíny a proteiny. Můžete si klidně myslet, že si dáváte zdravou svačinu a vůbec si neuvědomujete, že spolu s nimi do sebe dostanete dvakrát víc tuků a sacharidů, než se nachází v čokoládovém koláči.

Sušené ovoce

Čtvrt šálku sušeného ovoce, které si dáte večer u televize s tím, že žijete extra zdravě, obsahuje víc než stovku kalorií. Místo sušeného ovoce si dejte raději čerstvé nebo mražené, které obsahuje mnohem méně kalorií.

Margarín

Zoufale se snažíte vyhýbat se máslu, abyste náhodou nepřibrali deko navíc, a nahrazujete ho margarínem? Jenže ve skutečnosti obsahuje margarín mnohem víc špatného cholesterolu (LDL) a menší množství dobrého cholesterolu (HDL).

Odtučněné salátové zálivky

Uvědomte si, že o co méně obsahují light salátové zálivky tuku, o to víc do nich jejich výrobci museli dát cukru, aby byly vůbec poživatelné. Tuk je nositelem chuti a nízkotučné salátové zálivky vám ve skutečnosti vůbec zhubnout nepomohou. Místo nich si raději udělejte sovu vlastní z kvalitního olivového oleje a balsamikového octa.

Sushi

Vypadá to jako nejzdravější a nejdietnější jídlo na světě, takže by vás nejspíš vůbec nenapadlo, že jedna sushi rolka může mít než pět set kalorií. Má obrovský obsah sacharidů, soli a často je jeho součástí i například majonéza, nebo krémový sýr, které jsou kaloricky mimořádně vydatné.

Light jogurty

Představ, že konzumací light jogurtů zhubnete, je naprosto zcestná. I když mají menší obsah tuku, většinou je v nich obsaženo o to více cukru. Místo nich si raději kupte kvalitní bílý jogurt a nakrájejte do něj čerstvé ovoce. Své postavě tak prospějete mnohem víc.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články