Menu
Úvod  › 

Jídla, která vám pomohou proti kocovině

Za čelní kostí máte bandu permoníků s bušícími kladívky, v ústech jako v polepšovně a žaludek jako na vodě. Tato jídla vám proti kocovině pomohou.

Jistě, bylo by krásné, kdyby vědci vymysleli lék na AIDS, rakovinu, nebo alespoň proti plešatění, ale když ležíte s bolavou hlavou po mejdanu, dali byste v podstatě cokoli za to, kdyby vám někdo ulevil při kocovině. Můžete si koupit v lékárně produkty, které slibují kocovinovou úlevu, ale pomocnou ruku vám může nabídnout i samotná příroda. Až příště půjdete popíjet, mějte v ledničce následující zásoby:

1. Banány

Elektrolyty jsou v otázce fungování našich tělesných funkcí klíčové, proto je tolik důležité, aby tělo mělo dostatek draslíku a sodíku. Banány obsahují významné množství hořčíku i draslíku, které pomáhají správnému fungování elektrolytů. Navíc konzumace alkoholu sedmnáctkrát urychluje jejich vylučování.

2. Vejce

Vejce obsahují spoustu proteinů, které zvyšují hladinu serotoninu a zlepší i vaši náladu. Navíc obsahují aminokyselinu cystein, která pomůže zbavit vaše tělo toxinů.

3. Zázvor

Ne, nemusíte nutně žvýkat zázvorový kořen, stejnou službu vám prokáže například i zázvorový čaj, cukrovinky, nebo limonáda. Zázvor dokáže tlumit vaši nevolnost a dokonce i žaludeční potíže.

4. Chřest

Studie z roku 2009 zjistila, že některé z minerálů, aminokyselin a vitamínů, které se nachází v chřestu vám mohou ulevit od příznaků kocoviny a navíc chrání játra před působením toxinů po konzumaci alkoholu.

5. Losos

Vitamín B6 a omega-3 mastné kyseliny, které losos obsahuje, pozvednou vaši náladu, navíc zmírní bolest hlavy a uklidní rozbouřený žaludek.

6. Šunka

Šunka obsahuje spoustu aminokyselin, které vám pomohou obnovit poničené neurotransmitery, poznamenané celonočním pařením.

7. Med

Zkuste si vzpomenout a dřív, než půjdete do postele, dejte si několik lžiček medu. Fruktóza, která je v něm obsažená, pomůže vašemu metabolismu, aby si rychleji poradil se zbytkovým alkoholem. Jako bonus obsahuje med blahodárný draslík.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 nejpopulárnějších opileckých mýtů
Důvody, proč byste neměli cvičit
Kocovina: Pravidla první pomoci
Kocovina: Užitečné tipy, jak se jí vyhnout