Menu
Úvod  › 

Jídla, která vám zlepší náladu

Cítíte se vyčerpaní, bez energie a bez nálady? Představujeme vám potraviny, které zapůsobí na vaši náladu jako dokonalý životabudič.

Tmavá čokoláda

Nejenže chutná božsky, ale tmavá čokoláda je bohatá na magnésium, což je látka, která uvolní vaše svaly a snižuje úzkost. Kromě toho v ní najdete takzvaný tryptofan, který redukuje depresivní symptomy.

Losos

Losos, stejně jako například oříšky, je "napěchovaný" omega-3 mastnými kyselinami, které účinně pomáhají v boji proti depresím, nebo výkyvům nálady. Jako bonus vám navíc zlepší paměť a soustředění.

Lesní plody

Jahody, borůvky, maliny, ostružiny a brusinky mají vysoký obsah antokyany, které pomáhají redukovat stres a pocity úzkosti.

Špenát

Tato listová zelenina je nevyčerpatelnou zásobárnou kyseliny listové a vitamínu B, které působí na náladu jako životabudič. Jde totiž o antioxidanty, které chrání vaše mozkové buňky před škodlivým působením volných radikálů. Dodají vám energii a zamezují náhlým výkyvům nálady.

Kuře

Toto bílé maso obsahuje vitamín B12, který vás nabije energií. A naopak nedostatek tohoto vitamínu vede k únavě, vyčerpání a náladovosti.

Tofu

Samotné tofu obvykle není považováno za nedílnou součást gurmánských orgií, ale pokud se jej naučíte správně upravovat, určitě si ve vašem jídelníčku najde své stálé místo. Tofu totiž působí na svaly uvolňujícím způsobem a dodá vám energii.

Avokádo

Toto zelené ovoce je nadopované serotoninem, který odpovídá za pocit štěstí a spokojenosti. A navíc je vynikající pro vaši pokožku, vlasy a nehty.

Řecký jogurt

Řecký, hustý jogurt představuje vynikající zásobárnu probiotik, která pomáhají zlepšit náladu, ale umí povzbudit i imunitní systém.

Zelený čaj

Zelený čaj je pro náš organismus cenný zejména kvůli obsahu antioxidantů, které mají blahodárný vliv mimo jiné i na váš pocit odpočatosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Potraviny, které vám pomohou zhubnout břicho
5 potravin, které vám přivodí mrtvici
7 jídel, která způsobují nadýmání
4 jídla, která pomáhají soustředění
10 nejhorších jídel, než jdete do postele