Menu
Úvod  ›   › 

Zbavte se poporodních kil: Příběhy skutečných žen

Tvrdíte, že s malými dětmi se nedá hubnout, že nemáte na dietu a cvičení čas? Inspirujte se příběhy tří čtenářek, které jsou doma s dětmi a přesto dosáhly vytoužené postavy.

Lenka, 31 let

Poporodní váha: 90 kilogramů

Současná váha: 60 kilogramů

Zhubla: 30 kilogramů

Jak toho dosáhla: "Myslím, že můj problém by stejný jako problém většiny matek. Stále se staráte o to, aby správně jedlo vaše dítě, ale zapomenete se starat o to, abyste také správně nakrmila vlastní tělo. Vždycky jsem si uvědomila, že bych měla jíst až v okamžiku, kdy už jsem cítila hlad. A protože jsem měla málokdy po ruce něco zdravého nebo dietního, sáhla jsem po tom, co bylo k dispozici nejrychleji. Takže většinou nějaký polotovar, instantní jídlo, nebo něco zmraženého, co se jen šouplo do mikrovlnky."

"Kamarádky mi daly k narozeninám poukaz na konzultaci s výživovým poradcem, který mi sestavil jídelníček tak, aby v něm bylo dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. A já jsem brzy zjistila, že když ho dodržuji, nemám vlastně nikdy hlad. Neustále jsem s sebou nosila umělohmotnou krabičku s okrájenou mrkví a nakrájenou salátovou okurkou, které jsem si průběžně ujídala. V podstatě se v jídle nijak zvlášť neomezuji, jen jsem si zakázala sladké večer a dávám si pozor na to, abych jedla malé porce ale často."

"Byla jsem přesvědčená, že se svěma malými dětmi se absolutně nedá cvičit a skutečně nestíhám sportovat každý den, ale zhruba obden si čas udělám. Jakmile jsem si na pohyb zvykla, už si bez něj svůj život nedokáži představit a těším se, až mi zase vyjde v programu mezera, abych si mohla protáhnout tělo. Obvykle cvičím třicet minut kardia podle internetu a deset minut posiluji."

Karolína, 27 let

Poporodní váha: 107 kilogramů

Současná váha: 59 kilogramů

Zhubla: 48 kilogramů

Jak toho dosáhla: "Nejlepší radu, jakou jsem kdy o hubnutí dostala mi dala kamarádka, které se už zhubnout podařilo. Podle ní nemá cenu trápit se tím, co všechno nemůžu, ale raději si říci, že místo toho, aby si na večírku dala chipsy i jednohubky, dá si jen jedno z toho. Pro mě to byl okamžik prozření, kdy jsem si uvědomila, že zhubnout se dá i bez toho, abych hladověla a nesměla už nikdy ochutnat nic z toho, co mám ráda. Zvykla jsem si dávat zeleninu místo hranolků a udělala jsem spousty dalších drobných úprav stravování, které mě v podstatě nijak neomezují a chutnají mi. Také jsem zjistila, že nejvíc sebeovládání musím projevit při velkém nákupu v supermarketu. Protože pokud odolám a pětilitrové balení zmrzliny do vozíku nehodím, zkrátka ji potom nemohu doma sníst."

"Nejsem sportovec a nikdy jsem nijak nemilovala pohyb. To se nezměnilo. Nejsem ochotná běhat denně kilometry nebo zvedat činky v posilovně, ale drobné úpravy životního stylu jsem udělala i v této oblasti. Začala jsem chodit s kočárkem na delší procházky než předtím a absolvuji je v rychlejším tempu. Snažím se všude, kde to jde, chodit pěšky, a i když jsem s žádným drastickým sportováním nezačala, výsledky drobných změn jsou skvělé."

Nikola, 28 let

Poporodní váha: 69 kilogramů

Současná váha: 55 kilogramů

Zhubla: 14 kilogramů

Jak toho dosáhla: "Po porodu mi zůstalo devět kilo navíc, než jsem byla zvyklá, a byla jsem vylemi znechucená z toho, že se nevejdu do žádného oblečení a ve všem vypadám jako kombajn. Nejprve jsem si řekla, že nebudu jíst po sedmé hodině večer, což bylo zpočátku, než jsem si na to zvykla, docela těžké, protože po celém dni, kdy jsem opatrovala miminko, jsem si připadala úplně vyčerpaná a jediné, co jsem chtěla, byla tabulka čokolády. Velmi mi také pomohla úprava pitného režimu, protože jsem s překvapením zjistila, že to, co jsem v mnoha případech považovala za hlad, byla vlastně jen žízeň."

"Coby matka malé holčičky se samozřejmě také potýkám s nedostatkem času na pravidelné cvičení, tak jsem se to rozhodla řešit po svém. K cvičení využívám každou volnou minutu. Když například vyndavám nádobí z myčky, pro každý kousek se sehnu zvlášť a udělám při jeho vyndavání dřep. To znamená denně alespoň dvacet dřepů. Jsou to drobnosti, ale když se to nasčítá, výsledek je vidět."

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Co má víc kalorií?
5 zvyků přirozeně štíhlých lidí
15 způsobů, jak spálit 250 kalorií
5 pravidel lidí, kterým se podařilo zhubnout
7 dietních předsevzetí, která si rozhodně nedávejte
Nový šílený trend: Bikini bridge