Menu
Úvod  › 

5 pravidel lidí, kterým se podařilo zhubnout

Přestaňte tvrdit, že zhubnete - a místo toho skutečně zhubněte. Inspirujte se pravidly, kterými se řídí lidé, kterým se podařilo nad svou váhou zvítězit.

1. Pravý čas je právě teď.

Pokud jste na tom podobně jako většina ostatních lidí, nejspíš se ve středu zdravě naštvete na břicho, které vám přetéká přes pásek kalhot a zapřísáhnete, že nejpozději v pondělí (od příštího měsíce, od nového roku) s tím něco uděláte. Nicméně právě u hubnutí a zdravého životního stylu vůbec platí víc než kdy jindy, že absolutně neexistuje důvod odkládat ho, byť o další minutu. Není potřeba čekat na začátek nového týdne, nebo měsíce a dokonce ani na začátek nového dne. Začít se změnou životního stylu můžete klidně v následující minutě. V tomto ohledu platí bez výjimky heslo: čím dřív, tím lépe.

2. Nikdo není perfektní.

Chyby a omyly patří k životu a hubnutí není výjimkou. Někdy se vám dietní plán daří dodržovat bez větších problémů a obtíží, zatímo jindy nemůžete odolat vábení čokolády. Lidé, kteří dokázali úspěšně zhubnout, moc dobře ví, že nikdo není dokonalý a dokáží být k sobě velkorysí a shovívaví. Uvědomují si, že jedno občasné uklouznutí neznamená celkový neúspěch a dokáží sami sobě odpustit a pokračovat se vztyčenou hlavou dál. Při hubnutí se dívejte zásadně jen dopředu a netrapte se svými minulými chybami, s nimiž stejně už nic neuděláte.

3. Úspěch tvoří detaily.

Lidé, kteří zvítězili nad svou váhou, si nedávají nerealistická předsevzetí o tom, že zhubnou patnát a víc kilo. Je jim jasné, že každý zdánlivě nepatrný detail má při hubnutí a změně životního stylu význam. Velký úspěch se totiž skládá z malých detailů. Stačí, když půjdete jednu zastávku pěšky místo toho, abyste sedli na autobus. Když zavrhnete výtahy a eskalátory. Odpustíte si dvakrát do týdne přílohu při obědě a tak dále. Nemusíte dělat ve svém životě drastické změny, které stejně nevydržíte z dlouhodobého hlediska dodržovat. Soustřeďte se raději na drobnosti, které vás nebudou tolik "bolet", ale které vám ve finále pomohou dosáhnout kýženého výsledku.

4. Obklopte se správnou společností.

Lidé, kterým s úspěšně podařilo zhubnout, ví, jak důležití jsou lidé, kteří vás obklopují. Pokud máte kolem sebe lidi, kteří chodí pravidelně sportovat a dodržují zdravý životní styl, bude i pro vás osobně mnohem jednodušší přinutit se také více hýbat. A naopak; jestliže většina vašich přátel holduje pivu a důsledně se vyhýbá rychlejšímu pohybu, jen velmi obtížně se vám budou dodržovat vaše dietní předsevzetí.

5. Jídlo je úžasné.

Pro to, abyste zhubli, se rozhodně nemusíte vzdávat potěšení z dobrého jídla. Místo toho, abyste se stravovali jídlem, které vám nechutná a nemáte z něj potěšení jen proto, že je dietní, se naučte vychutnávat dobré a kvalitní jídlo. Takové jídlo, které má intenzivní a plnou chuť, uspokojí mnohem lépe vaše chuťové buňky a zkonzumujete ho menší množství. Naučte se jíst kvalitně a automaticky budete jíst zdravěji i méně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 důvodů, proč se vám nedaří zhubnout
Test: Co má víc kalorií?
5 zvyků přirozeně štíhlých lidí
15 způsobů, jak spálit 250 kalorií
6 cviků, které zvládnete u televize