Menu

Porod

Porod by měl být krásnou vzpomínkou, ne utrpením

Téměř každá žena touží po miminku. Ať v dřívějším věku, i když ještě nejsou zabezpečené, tak i v tom pozdějším, kdy už má žena jistotu nejen v partnerovi, ale také může miminku nabídnout veškeré komfort, který bude potřebovat. Já jsem maminka dvou dětí, oba porody byly jiné a přinesly mi úplně jiná vnímání porodu.

Víte, jaké jsou důvody pro použití porodnického gelu?

Každá maminka, která se chystá na porod, zcela pochopitelně chce, aby vše proběhlo bez komplikací. Proto v souvislosti s porodem zjišťuje různé informace, stejně jako se pravidelně zaměřuje na hledání toho, co by mohlo porod usnadnit.

Jak se projevuje poporodní deprese?

Rozhozenou psychiku má po porodu téměř každá maminka. Ovšem ne vždy musí být tak zle. Únava, pochybnosti, pláč děťátka, ohromný pocit zodpovědnosti, mnoho nového je dost na to, aby se maminka cítila zmatená a sklíčená. Ovšem to vše je naprosto v pořádku, pokud tento stav netrvá příliš dlouho. Jen málokterá maminka, trpí-li skutečně poporodní depresí, dokáže rozlišit, co je ještě v normálu a co už vyžaduje odbornou péči. Nevyhledá-li taková matka odbornou pomoc, ohrožuje nejen sebe, ale i své dítě.

8 věcí, které zhorší vaše porodní bolestí

Porodní bolesti mají pověst těch nejhorších v životě a žádná ženy si nepřeje, aby byly ještě větší. Následující věci vaše porodní bolesti citelně zhorší. Pamatujte na to!

Zbavte se poporodních kil: Příběhy skutečných žen

Tvrdíte, že s malými dětmi se nedá hubnout, že nemáte na dietu a cvičení čas? Inspirujte se příběhy tří čtenářek, které jsou doma s dětmi a přesto dosáhly vytoužené postavy.

Připravte se na porod: Co sbalit do porodnice

Už odpočíváte dny do porodu? Přinášíme vám vyčerpávající seznam věcí, které se vám v porodnici budou hodit a přitom by vás nejspíš ani nenapadly.

Císařský řez není pro děti vždy nejlepším řešením

Bojíte se porodu a ráda byste si zařídila císařský řez? Raději svůj nápad ještě zvažte. Císařský řez s sebou totiž nese riziko větších zdravotních komplikací.

Poporodní depresí trpí i muži

Jste podráždění, agresivní, unavení a nevyspalí. Na novou roli otce si stále nějak nemůžete zvyknout a z dítěte nejste zdaleka tak nadšení, jak byste měli být. I muži totiž mohou trpět poporodní depresí.

Taška do porodnice: 8 překvapivých věcí

Brčka, drobné mince, levandulový olej a gel z dubové kůry. Přinášíme vám seznam věcí, které vás nejspíš nenapadnou a přesto byste si s sebou do porodnice měla přibalit.

Proč porod tolik bolí?

Kontrakce, stahy, tlačení, napínání, pálení, extrémní roztahování, tlak a především bolest. Tak popisuje porod většina žen. Víte, proč musí porod bolet a na co se připravit?

Zotavení po císařském řezu: Co máte čekat
Porod bez bolesti? Průvodce utišujícími prostředky
Císařský řez, selhání nebo výhra?
Porodní blues: jaké je období smutku a plačtivosti?