Menu

Porod

První pohyby dítěte v bříšku (zkušenosti, pocity, jak se chovat..)

Těhotenství je několikaměsíční cestou, kterou provázejí určité milníky, jež si každá žena velmi důkladně hlídá. Jedním takovým je i první moment, kdy nastávající maminka cítí ,,na vlastní kůži“ pohyby svého děťátka. Je jednoduché tyto specifické pohyby poznat? A lze skrze ně vyčíst něco o samotném miminku?

Můj komplikovaný porod

Na netrpělivě očekávané narození svého prvního syna Jáchyma jsem se snažila připravit všemi možnými způsoby. Poctivě jsem dodržovala všechna nařízení a doporučení svojí gynekoložky, naprosto jsem změnila svoje stravovací návyky vlivem těhotenské cukrovky, chodila na těhotenskou jógu, vybírala nejlepší výbavičku, nejlepšího pediatra, nejlepší porodnici, četla články, recenze, knihy, pomalu si balila tašku do porodnice a myslela jsem si, že jsem připravená na všechny eventuality. Jenže tak jednoduché to nebylo.

Porod by měl být krásnou vzpomínkou, ne utrpením

Téměř každá žena touží po miminku. Ať v dřívějším věku, i když ještě nejsou zabezpečené, tak i v tom pozdějším, kdy už má žena jistotu nejen v partnerovi, ale také může miminku nabídnout veškeré komfort, který bude potřebovat. Já jsem maminka dvou dětí, oba porody byly jiné a přinesly mi úplně jiná vnímání porodu.

Jak se projevuje poporodní deprese?

Rozhozenou psychiku má po porodu téměř každá maminka. Ovšem ne vždy musí být tak zle. Únava, pochybnosti, pláč děťátka, ohromný pocit zodpovědnosti, mnoho nového je dost na to, aby se maminka cítila zmatená a sklíčená. Ovšem to vše je naprosto v pořádku, pokud tento stav netrvá příliš dlouho. Jen málokterá maminka, trpí-li skutečně poporodní depresí, dokáže rozlišit, co je ještě v normálu a co už vyžaduje odbornou péči. Nevyhledá-li taková matka odbornou pomoc, ohrožuje nejen sebe, ale i své dítě.

8 věcí, které zhorší vaše porodní bolestí

Porodní bolesti mají pověst těch nejhorších v životě a žádná ženy si nepřeje, aby byly ještě větší. Následující věci vaše porodní bolesti citelně zhorší. Pamatujte na to!

Zbavte se poporodních kil: Příběhy skutečných žen

Tvrdíte, že s malými dětmi se nedá hubnout, že nemáte na dietu a cvičení čas? Inspirujte se příběhy tří čtenářek, které jsou doma s dětmi a přesto dosáhly vytoužené postavy.

Připravte se na porod: Co sbalit do porodnice

Už odpočíváte dny do porodu? Přinášíme vám vyčerpávající seznam věcí, které se vám v porodnici budou hodit a přitom by vás nejspíš ani nenapadly.

Císařský řez není pro děti vždy nejlepším řešením

Bojíte se porodu a ráda byste si zařídila císařský řez? Raději svůj nápad ještě zvažte. Císařský řez s sebou totiž nese riziko větších zdravotních komplikací.

Poporodní depresí trpí i muži

Jste podráždění, agresivní, unavení a nevyspalí. Na novou roli otce si stále nějak nemůžete zvyknout a z dítěte nejste zdaleka tak nadšení, jak byste měli být. I muži totiž mohou trpět poporodní depresí.

Taška do porodnice: 8 překvapivých věcí

Brčka, drobné mince, levandulový olej a gel z dubové kůry. Přinášíme vám seznam věcí, které vás nejspíš nenapadnou a přesto byste si s sebou do porodnice měla přibalit.

Proč porod tolik bolí?
Zotavení po císařském řezu: Co máte čekat
Porod bez bolesti? Průvodce utišujícími prostředky
Císařský řez, selhání nebo výhra?
Porodní blues: jaké je období smutku a plačtivosti?