Menu
Úvod  › 

15 způsobů, jak spálit 250 kalorií

K tomu, abyste spálili dvě stě padesát kalorií, musíte půl hodiny klusat. Nabízíme vám patnáct jednodušších způsobů, jak se zbavit dvě stě padesáti kalorií, aniž byste se museli přemáhat.

1. Zlepšete snídani

Při přípravě ranního sendviče ignorujte lákavé volání párků, uzenin, tučných sýrů i vajec - sendvič se zeleninou a šunkou udělá vašim stehnům větší službu.

2. Choďte tančit

Když vyrazíte večer do svého oblíbeného klubu a vydržíte tančit alespoň pětačtyřicet minut (což by neměl být žádný výrazný problém), spálíte 284 kalorií a jako bonus si zajistíte dobrou náladu.

3. Vyberte správnou polévku

Pokud husté krémové polévky vyměníte za kvalitní kuřecí vývar se zeleninou, pochutnáte si úplně stejně, ale navíc ještě ušetříte 222 kalorií, k jejichž spálení byste potřebovali půl hodiny klusání.

4. Pracujte

Berte otravné domácí práce a zahradničení jako určitý druh tréninku. Například při středně těžké zahradničení (rytí záhonů, sázení květin, hrabání listí...) spálíte za tři čtvrtě hodiny 258 kalorií.

5. Večeřte chytře

Chystáte se na večeři do restaurace? Místo jedné velké porce hlavního jídla si poručte dva předkrmy. Pocit nasycení budete mít stejný, ale zkonzumujete v průměru o víc než dvě stě kalorií méně.

6. Zvedněte se z gauče

Zatímco sledujete svůj oblíbený televizní seriál, vyzkoušejte následující trénink. Každý cvik provádějte přibližně jednu minutu a celou sérii opakujte šestkrát: pochod na místě, sedy-lehy, simulované přeskoky přes švihadlo, výskoky z dřepu a jumping jacky.

7. Upravte si sedvič

250 kalorií ušetříte i úplně jednoduchými úpravami sendviče. Místo dvou plátku masa či uzeniny si dejte jen jeden, dva plátky sýra nahraďte jednou polévkovou lžící hummusu a místo majonézy použijte hořčici.

8. Jeďte sama na nákup

Možná vám to nezní moc romanticky, ale nenechávejte si od svého drahého pomáhat. Za tři čtvrtě hodiny nakupování spálíte 113 kalorií a když potom budete hodinu vařit doma velký nedělní oběd, padne na to dalších 168 kalorií - pokud ovšem nebudete ochutnávat.

9. Jděte na bowling

Nebaví vás cvičit? Pozvěte své přátele na bowling! Ačkoli se to nezdá, za devadesát minut koulení spálíte téměř 300 kalorií a navíc ještě posílíte ruce.

10. Podělte se o přílohu

Jdete do restaurace se svou kamarádkou? Nemusíte se nutně vzdávat příloh, ale dejte si jednu přílohu k jídlu napůl a hned máte víc než dvě stě kalorií k dobru.

11. Střídejte cvičení

Pokud budete střídat při tréninku kardio a posilování a každému se budete věnovat zhruba minutu, při celkové délce tréninku třicet minut spálíte o 250 kalorií víc, než kdybyste dělali pouze kardio.

12. Jděte na procházku

Místo toho, abyste se po vydatném obědě či večeři svalili na gauč k televizi, jděte se projít do lesa, nebo do parku. Hodinová procházka v mírném tempu vás zbaví 277 kalorií a navíc vám vylepší náladu.

13. Naučte se jíst chytře na party

Zapomeňte na mozzarelu a těžké dipy, které jsou stálicemi večírků a místo toho sáhněte například po několika kostičkách čedaru. Odolejte lákání alkoholických koktejlů a místo nich si dejte malou skleničku šampaňského. Vaše stehna to ocení.

14. Bruslete

Hledáte ideální místo na netradiční rande, nebo program na nedělní odpoledne? Jděte si zabruslit. Kromě toho, že vás to bude bavit, pětatřicetiminutovým proháněním se po ledě spálíte 213 kalorií.

15. Odmítejte chleba

Čerstvě upečená bagetka s pomazánkovým máslem je tradičním předkrmem, který zdarma nabízí řada italských restaurací. Jenže možná netušíte, že jedna porce tohoto lahodného předkrmu obsahuje v průměru 300 kalorií. Zkuste jej tedy pro příště odmítnout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejhorší jídla, která si můžete dát v restauraci
Posilování versus kardio: Co si vybrat?
9 důvodů, proč by měly ženy posilovat
Test: Víte, kolik kalorií sníte?
Lidé si myslí, že jedí méně, než tomu ve skutečnosti je
Test: Co má víc kalorií?