Menu
Úvod  › 

Výběr půjčky není jen tak. Jak vypadá výhodná půjčka?

Myslíte si, že výběr půjčky je velmi snadný a zvládnete to v pohodě a bez jakýchkoliv problémů? Buďte si jisti, že rozhodně ne. Vybrat tu pravou není jenom tak, zvláště v dnešní době, kdy je možností mnoho a zvolit tu ideální není jenom tak. Společně se podíváme na to, jak výhodná půjčka může vypadat.

Budete ji moci snadno získat

Ano, o tom, jak je půjčka výhodná může rozhodovat i to, jak jednoduché bude její získání. Ne tedy s ohledem na to, kolik přeplatíte, ale naopak s ohledem na to, kolik času a starostí budete mít s tím, když si o ni požádáte. Příkladem půjčky, u které se nemusíte obávat toho, že bude nutné získávat mnoho věcí, jsou třeba půjčky bez nahlížení do registrů. Nejenom, že z daných registrů nemusíte dokládat výpisy, ale samotný poskytovatel do nich nebude ani nahlížet. Stejně tak se hodí i to, když nebudete muset shánět bankovní výpisy, potvrzení od zaměstnavatelů a mnoho dalších dokumentů. Jsou to starosti, které vám vezmou mnoho času a tak je logické, že se jim budete chtít pokud možno při žádosti o půjčku vyhnout.

Splácení vám bude vyhovovat

Výhodnou půjčku poznáte i podle toho, že vám u ní bude dokonale vyhovovat také její splácení. Pokud se podíváme na to, co by mělo být základní prioritou při výběru, potom je nutné zaměřit se na tři hlavní body. O jaké se jedná:

  • splátka by měla být ve vašich možnostech,
  • půjčku je třeba splatit co možná nejdříve,
  • splátky by měly jít odložit, nebo pozastavit.

U mnohých půjček dochází k tomu, že je budete splácet i několik let. Nikdo neví, co bude za tak dlouhou dobu a tak je volba splátek velmi důležitá. A to jak na samotném počátku, tak i s ohledem na možné změny v budoucnu. Ať už si berete půjčky bez doložení příjmů, nebo jakékoliv jiné produkty, zkuste hledět i na možnosti spojené s tím, že bude možné si výši splátek v případě potřeby zvýšit nebo snížit. I toto je cesta, která vám přijde vhod a tedy ukázka toho, jak výhodná půjčka vypadá.

Podmínky budou transparentní a férové

Podle čeho posuzovat výhodnost? Také podle samotného poskytovatele. Je třeba hledět primárně na to, aby podmínky dané bankou nebo nebankovní společností byly férové a také transparentní. Co může patřit mezi základní body, na které byste se měli zaměřit? Určitě je to:

  • jednoduchost smluvní dokumentace
  • minimální pokuty za prohřešky
  • shoda smlouvy s reklamní nabídkou

Je třeba říci, že pokud se dnes rozhodnete pro banku, nebo známou a férovou nebankovní společnost, není se čeho obávat. Ve většině případů vědí, jak se mají ke klientům chovat a tak podrazy nečekejte. Právě naopak.

RPSN bude co možná nejnižší

Sice poslední bod, ale z hlediska výhodnosti rozhodně ten nejdůležitější. A co nám říká? Že čím je nižší RPSN, tím je půjčka výhodnější. Tato sazba totiž obsahuje vše, co může půjčku zdražovat. Mohou to být poplatky a jiné platby, stejně jako může obsahovat i úrokovou sazbu. Uvádí se v procentech a jasně platí, že čím je nižší, tím lépe. Pomocí daných procent si můžete z půjčené částky orientačně spočítat, kolik zaplatíte navíc. Roli tedy jasně hraje i to, jak velkou sumu jste se rozhodli si vzít.

Jak vypadá ideální hodnota? Když se bude pohybovat pod deseti procenty, rozhodně je to ukázka výhodné půjčky. Může být ale i nulová. Příkladem je rychlá půjčka bez příjmů. Dnes celkem zajímavý úvěrový produkt pro toho, komu stačí jenom pár tisíc korun. Když si u některé ze společností požádáte poprvé, můžete využít výhod, kterou přináší první půjčka zdarma. Když splatíte včas, nezaplatíte nic navíc. I takto tedy může výhodná půjčka konkrétně vypadat. Pozor ale na to, když se s vaší splátkou opozdíte. Klasické nabídky mikropůjček už tak výhodné bohužel nejsou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Finance