Menu
Úvod  › 

Všechno, co chcete vědět o piercingu bradavek

Není pochyb o tom, že je provokující, originální a pro mnoho lidí i sexy. Zároveň však s sebou nese i mnoho komplikací a specifik. Tady je všechno, co by vás mělo zajímat dřív, než si necháte bradavky propíchnout.

První, co vás nejspíš ohledně tohoto tématu napadne, je bolest, kterou s sebou piercing bradavek nese. Je samozřejmě nesmysl předpokládat, že piercing vůbec neucítíte a nebude vás bolet. Na druhou stranu lidé, kteří jej podstoupili, tvrdí, že nejde o nijak extrémní bolest. Spíš jde prý o psychický blok než o nepřekonatelnou bolest. Navíc propíchnutí trvá jen malou chvilku a pozdější bolest utlumí vyplavený adrenalin a endorfiny.

Abnormální tvar bradavek

Pokud mají vaše bradavky abnormální tvar (jsou vpáčené nebo ploché), je nutné poradit se před zákrokem s odborníkem ze salónu, ten dokáže odhadnout, zda je možné piercing udělat a jak bude konkrétně na vás vypadat.

Hojení a bolest

Hojení rány může být pomalé, ale jeho rychlost záleží především na velikosti a váze vašich prsů. Majitelky malých prsů budou mít pravděpodobně méně problémů než ženy s objemnějším hrudníkem. Těžká prsa se totiž víc natřásají při běžným pohybech a piercing má tak tendenci zachytávat se a podobně. Nicméně to, jak se budou vaše bradavky hojit, nelze nikdy odhadnout dřív, než si piercing necháte skutečně udělat.

Pokud vás bradavky během hojení bolí, nebo jsou nateklé, ulevit by vám mělo přikládání ledu. Stejnou službu vám prokáží například i balíčky se zmrzlou zeleninou. Uleví vám také roztok mořské vody (k dostání je běžně v lékárně), do kterého si bradavky ponoříte. Hojení obvykle trvá šest až osm týdnů. Pokud už jste si nechali piercing udělat před delší dobou a vpich se stále nehojí a bolí, na vině je nejspíš přecitlivělost nebo přímo alergie na materiál, ze kterého máte šperk vyrobený.

Podprsenka a piercing

S podprsenkou se budete cítit lépe a nejspíš v ní budete chtít i spát. Nejpohodlnější z tohoto hlediska je sportovní podprsenka. Mějte však na paměti, že prsa nesmí být ve vlhku. Pokud se hodně potíte, měňte podprsenku co nejčastěji a vyčistěte svůj piercing před tím, než si vezmete novou. Není potřeba měnit velikost podprsenky.

Jestliže kolem piercingu prosakuje malé množství tekutiny, jde o normální součást hojení. Kupte si vložky do podprsenky pro kojící matky. Tyto vložky jsou měkké a jednorázové.

Kojení a piercing

Jestliže plánujete v budoucnu mít dítě a kojit ho, určitě by vás mělo zajímat, jak to bude s vaším piercingem bradavek. Propíchnuté bradavky nepředstavují při kojení žádný problém, dokonce piercing může zvýšit tok mléka (tok, nikoli produkci) a usnadnit tak kojení. I když některé matky si nechávají šperk v bradavce i při kjení, odborníci to příliš nedoporučují. Šperk totiž může být zdrojem bakterií, které se přes šperk dostanou do úst dítěte.

Pokud si odstraníte šperk z bradavky po celé období, kdy kojíte, je pravděpodobné, že vpich zaroste a budete si jej muset obnovit. Jestliže ho budete vyjímat pouze na jednotlivá kojení, se zarůstáním nebudete mít problém. Nicméně neustálé odstraňování a znovu nasazování šperku může mít za následek rozbolavění bradavky a další komplikace.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Tetování, piercing a make-up