Menu
Úvod  › 

Jak odstranit tetování

S počtem lidí, kteří propadnou touze nechat si na těle něco vytetovat, přibývá i počet těch, jenž si tetování po určité době chtějí nechat odstranit. Ať už se jednalo o neuváženou návštěvu tetovacího salonu a obrázek se nelíbí nebo jiné důvody, odstranit tetování je rozhodně složitější, než si jej nechat vytetovat. Přesto je to možné a hned několika způsoby.

Odstranění tetování laserem

Tato metoda patří k těm nejúčinnějším a nejbezpečnějším. Lékař vystřeluje na inkoust velmi silně koncentrované světelné záblesky, a ty inkoust rozkládají - ten se stává méně a méně viditelný. Cena se pochopitelně odvíjí od velikosti tetování. Ke zhojení dojde po několika týdnech.

Zdroj:fashion-1766344_640

Odstranění tetování dermabrazi

Jde o metodu (broušení kůže), která je podobná metodě zvané salabraze (broušení kůže solí). Brousí se svrchní vrstvy kůže až k inkoustu. Provádět ji smí pouze vyškolený profesionál. Tato metoda je levnější než odstranění laserem, ale inkoust je po ní viditelnější. Navíc se mohou na kůži vytvořit vrásky. Doba hojení je přibližně 6 až 8 týdnů.

Odstranění tetování chemickým peelingem

Tato metoda nepatří zrovna k těm oblíbeným, protože je dost bolestivá a nepříjemná, navíc i poměrně drahá. Na pokožce se vytvoří puchýře, které se oloupou a s nimi se sloupne i "část" inkoustu.

Operativní odstranění tetování

Můžete se zeptat svého lékaře na operativní odstranění, při kterém se v podstatě odstraní kůže i s tetováním. Počítejte však s tím, že i přes anestetika to bude bolet a zůstane vám jizva.

Rada na závěr

Než vyrazíte do tetovacího salonu, pořádně si to promyslete. Jde o památku na celý život, pokud tedy neskončíte nakonec na odstranění tetování jen proto, že jste si vybrali nevhodný motiv či nezkušeného tatéra, který neodvedl kvalitní práci. Zde se vyplatí najít profesionála a raději si připlatit, než pak hořce litovat.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Tetování, piercing a make-up