Menu
Úvod  › 

8 situací, kdy zapomeňte na tetování

Uvažujete o tom, že se necháte tetovat? Jděte do toho! Pokud se tedy poznáte v některém z následujících bodů. Potom na tetování zapomeňte.

1. Nemáte dost peněz.

Tetování, které by se vám líbilo, stojí víc, než si můžete dovolit? A proto uvažujete o nějakém levnějším motivu, nebo úspornějším provedení? Nedělejte to. Šetření v tomto případě není na místě a koledujete si tak o velké problémy i zklamání. Tetování je záležitost, kterou byste neměli dělat impulsivně, ani se v jejím případě spokojit s kompromisem. Raději ho odložte do doby, než si ušetříte dost, a budete si moci dopřát motiv, s nímž se skutečně ztotožníte.

2. Nejste stoprocentně rozhodnutí.

Nejste si ještě stoprocentně jistí, jaké tetování byste si měli dát? Možná si nejste tak úplně jistí ani tím, jestli máte do tetování vůbec jít. Dejte si čas, aby vaše rozhodnutí mohlo uzrát - ať už tím, nebo oním směrem. U tetování je to stejné jako u svatby - měli byste si být absolutně a stoprocentně jistí, že to chcete a že je to pro vás to pravé.

3. Nerozumíte přesně jazyku nebo symbolům.

Vybrali jste si motiv, který obsahuje symboly či jazyk, kterému zcela nerozumíte? Koledujete si o ostudu a posměch. Mít na sobě vytetováno čínskými znaky "kuře podivné chuti" není příliš romantické, ani sexy.

4. Vsadili jste se.

Na tetování jednoznačně zapomeňte, pokud jde o prohranou sázku, nebo vás k němu někdo přemlouvá. Permanentní tetování je tak zásadní rozhodnutí, že by mělo stoprocentně vycházet z vás a vašeho přesvědčení. V opačném případě si nechte zajít chuť.

5. Přemýšlíte o odstranění.

Pokud jdete do tetování už s tím, že pokud změníte názor, jednoduše si ho necháte odstranit, je něco špatně. Jednak odstranění není žádná legrace a ne vždy lze udělat bez následků a jizev, a především to vypovídá o tom, že si nejste zcela jisti - a v tom případě platí bod č. 2.

6. Chcete si vytetovat jméno současného partnera.

Vytetování jména (kromě jmen vlastních dětí) je vždy značně rizikovou záležitostí. I když vám může nyní připadat, že budete zamilovaní navždy a rozhodně spolu zestárnete, za půl roku už může být všechno jinak. A vám zůstane jen nesmývatelná připomínka minulosti, která vás bude provázet doslova na každém kroku.

7. Máte zdravotní omezení.

Diabetes, kardiovaskulární onemocnění, problémy se srážlivostí krve. Jestliže se vás týká jakékoli zdravotní omezení, konzultujte tetování se svým lékařem.

8. Tetovací salón se vám nezdá.

Připadá vám, že tetovací salón není úplně čistý, prostředí je divné, nebo se vám nezamlouvá tatér? Dejte na svůj instinkt a upalujte pryč. Tetování nesterilními nástroji vám může způsobit velké komplikace a vždy byste měli chtít vidět dosavadní práci tatéra.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Permanentní make-up: Výhra, nebo průšvih?
Problematické tetování: Kde a proč vám ho neudělají
Nejbizarnější zdobení lidského těla
Odstranění tetování: Bolestivé a nikoli stoprocentní
Muži si myslí, že ženy s tetováním jsou povolnější