Menu
Úvod  › 

Muži si myslí, že ženy s tetováním jsou povolnější

Máte tetování? Potom na muže působíte jako poněkud promiskuitní žena, která by se dala říct na náhodný sex. Muži se totiž domnívají, že ženy s tetováním jsou povolnější.

Přemýšlíte o tom, že byste si nechala udělat tetování, nebo už se nějakým tetovaným motivem pyšníte? Potom byste měla vědět, že mužům se sice tetování na ženách líbí, ale na druhou stranu vnímají tetované ženy jako více promiskuitní. Tvrdí to alespoň nejnovější studie, kterou provedli francouzští vědci.

Ti udělali dva experimenty. V prvním z nich leželo jedenáct mladých atraktivních žen v průměrném věku dvacet let na pláži. Každá z žen byla oblečena do dvoudílných plavek, ležela na břiše a předstírala, že čte knihu. Polovinu času měly účastnice výzkumu na zádech dočasné tetování ve tvaru motýla, zatímco v druhé polovině času neměly na zádech nic. Vědci z povzdálí sledovali, jak často byly respondentky osloveny muži, kteří se s nimi pokoušeli seznámit a flirtovat.

"Významně častěji oslovovali muži ty ženy, které měly na zádech umítěno tetování," říká autor studie, Nicolas Gueguen. Stejně tak se u tetovaných žen výrazně snížila doba, kterou muži sbírali odvahu k tomu, než danou ženu oslovili.

V druhém experimentu, vědci opět "položili" na pláž stejných jedenáct žen, ale tentokrát ženy ležely na zádech. Tým psychologů poté zpovídal mužské návštěvníky pláže a ptal se jich na jejich názor na ležící ženy. Z jejich zkoumání vyplynulo, že muži neshledávali tetované ženy atraktivnějšími než netetované, nicméně ty s tetováním považovali za promiskuitnější a byli přesvědčeni, že by jejich pozvání na rande velmi pravděpodobně neodmítly. Stejně tak předpokládali, že u tetovaných žen je větší pravděpodobnost, že by se na první schůzce s nimi uskutečnil sex. Zkrátka je vnímali jako povolnější.

Řečí čísel: Plážovou scénku s nastrčenými ženami sehráli vědci 220krát - 110krát s tetovanými ženami, 100krát s ženami bez tetování. Muži oslovili tetované ženy ve čtyřiadvaceti procentech případů, zatímco u netetovaných žen oslovili pouhých deset procent. Tetované ženy muži oslovili v průměru o jedenáct minut rychleji než ženy bez tetování.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Permanentní make-up: Výhra, nebo průšvih?
Problematické tetování: Kde a proč vám ho neudělají
Při odstranění tetování nečekejte zázraky
Nejbizarnější zdobení lidského těla
Odstranění tetování: Bolestivé a nikoli stoprocentní