Menu
Úvod  ›   › 

Taška do porodnice: 8 překvapivých věcí

Brčka, drobné mince, levandulový olej a gel z dubové kůry. Přinášíme vám seznam věcí, které vás nejspíš nenapadnou a přesto byste si s sebou do porodnice měla přibalit.

1. Brčka

Přibalte si s sebou do tašky několik brček na pití. Při porodu se nesmí pít, pouze usrkávat nebo svlažit rty. Brčka se vám budou hodit, až vám bude váš partner dávat napít, abyste se mohla osvěžit.

2. Něco ke čtení

Nejspíš vás to nenapadne, protože dramatické seriály popisují porod jako neustálou akci, jenže spousta porodů je především o čekání. Bude se vám hodit časopis, nebo CD přehrávač přibalený do tašky. Pokud by šlo vše rychle a vy jste se přečtení nejnovějších bulvární drbů nedostala, vždy ho můžete věnovat sestřičkám na poporodním oddělení.

3. Drobné mince

Ty ocení zřejmě spíše váš partner, až bude platit parkování, nebo si bude chodit do nemocničního automatu pro kávu. Ale možná je využijete i vy, až si budete chtít na novorozeneckém oddělení koupit něco v automatu.

4. Gel z dubové kůry

Možná budete patřit mezi ty šťastné a hemoroidy vás během porodu nepostihnou, ale raději na to předem nesázejte. Jedinečným prostředkem pro ošetření této zdravotní nepříjemnosti je gel z dubové kůry. Vzhledem k tomu, že ho pořídíte v lékárně za necelých padesát korun, bude se vám velmi hodit jako užitečná prevence.

5. Levandulový olej

Levandulový olej je vyzkoušeným prostředkem proti případným popraskaným bradavkám, které jsou častým důsledkem nesprávné techniky kojení. Zejména jste-li prvorodička a s kojením nemáte žádné zkušenosti, bude se vám lahvička levandulového oleje hodit.

6. Oblečení z porodnice

Zapomeňte na fotografie celebrit, které opouští porodnici ve stylových kostýmcích a koktejlových šatech. Uvědomte si, že v porodnici rozhodně nenecháte všechny kilogramy, které jste v průběhu porodu nabrala. Přibalte si proto na cestu z porodnice něco pohodlného a především něco, co má v pase gumu. Právě v tomto období velmi doceníte teplákovou soupravu.

7. Vložky

V porodnici jsou k dispozici erární vložky, ale další budete potřebovat, abyste se dopravila domů. A pokud nebudete chtít na první pohled vypadat, jakože nosíte plenky, přibalte si s sebou poněkud civilnější model vložek.

8. Kalhotky na jedno použití

Věc, kterou v naprosté většině porodnic nedostanete, ale která je pro vás k nezaplacení. Jednorázové kalhotky dostanete v lékárně nebo v drogérii a v prvních dnech po porodu vám přijdou velmi vhod. Jsou elastické, nikde neškrtí a poté, co se ušpiní od krve, je jednoduše vyhodíte a sáhnete po dalších. Přibalte si s sebou hned několik balíčků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nástřih hráze: Jak se mu vyhnout
Test: Kolik toho víte o porodu?
5 věcí, které novopočeným matkám nikdo neřekne
Postava po porodu: Připravte se na horor