Menu
Úvod  › 

Přečtěte si průvodce před cestou do Egypta

Chystáte se na dovolenou do Egypta? Pomalu, ale jistě sbíráte všechny potřebné informace o této zemi, vybíráte si vhodný hotel a zajímáte se o to, co vás v této destinaci vlastně čeká? Pak děláte určitě dobře, protože budete připraveni na všechno a nic vás nezaskočí.

Například pověstná Faraonova pomsta v podobě střevních obtíží, které mohou být způsobeny konzumací tamní kohoutkové vody nebo po umytí potravin v této vodě. V tomto případě proto s maximální důsledností volte pouze balenou vodu, jež je nezávadná. V případě Faraonovi pomsty však nezoufejte, protože v zemi lze zakoupit velice účinné léky.

Zabývat byste se ale neměli jen přípravnými nemocemi či potřebným očkováním. Hodně zásadní roli pro vstup do země hrají také cestovní doklady.

Dovolená v Egypte

Počítejte s vízem do Egypta

Ano, jedním z nejpodstatnějších dokladů, bez něhož byste se nedostali do země je vízum do Egypta. To obdržíte třeba před příjezdem do destinace, a to prostřednictvím ambasády v Praze. Nutno však podotknout, že tato varianta vám zabere trochu více času a bude stát více peněz.

Proto většina turistů volí druhou možnost. Vízum do Egypta zaplatí až po příletu na egyptské letiště. Tam uhradíte buď poplatek 25 USD za třicetidenní vízum nebo 60 USD za šesti měsíční vízum. Tato varianta je rychlá a ve své podstatě i ekonomická.

Nezapomínejte ani na to, že potřebujete cestovní pas s platností alespoň na šest měsíců od doby ukončení pobytu v zemi.

Se vším vám pomůže praktický průvodce

Jestliže nechcete zapomenout na nic důležitého, přijde vám vhod průvodce po Egyptě, který v přehledné a přístupné formě prezentuje internetový portál Cestolino.cz. Právě v jeho útrobách se připravíte na rodinou dovolenou a zároveň si vyberete z přemíry dostupných a cenově zajímavých zájezdů dle vašich osobních kritérií. Tak neváhejte, Egypt už volá.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Dovolená snů