Menu
Úvod  › 

Nejhorší země, kam jet na dovolenou

Hledáte netradiční dovolenou bez davů turistů? Dřív, než si ale koupíte letenku do následujících destinací, zvyšte svou životní pojistku. Představujeme vám nejhorší země, kam se můžete vydat na dovolenou.

Somálsko

Lákají vás divoké nekonečné pláže a africká příroda? Pokud byste ale měli v úmyslu využít absolutního nedostatku turistů a zajet si vychutnat přírodní krásy do Somálska, budete asi jen těžko hledat pojišťovnu, která vás přijme za svého klienta. Boje, únosy, vraždy, obchody se zbraněmi. V podstatě na cokoli spojeného s kriminalitou si vzpomenete, v této africké zemi najdete. Nepochybně tak strávíte dobrodružnou dovolenou, ze které se ale nemusíte vůbec vrátit.

Bangladéš

V Bangladéši najdete překrásnou přírodu, zajímavou kulturu i velmi přátelské obyvatele, ale cestování po této zemi je pro turistu skutečným utrpením. Nikoli kvůli potenciálnímu bezpečnostnímu riziku, ale kvůli velkému znečištění a značně zoufalému stavu dopravy. Dhaka byla vyhlášena městem s celosvětově nejhorší dopravou a pokud v ní cestujete, musíte počítat s tím, že strávíte hodiny v dopravních zácpách. K tomu připočtěte silné znečištění vzduchu i vody.

Afghanistán

Nádherná krajina, příroda i spousta hystorických zajímavostí. Afghánistán by měl turistům rozhodně co nabídnout, kdyby nebylo neklidné politické situace, kvůli které byste se měli držet od téhle země raději dál. Bezpečno pro "bílé" turisty není na venkově, ani v hlavním městě a vaše dovolená tak může dostat značně dramatický spád.

Sýrie

Pokud patříte mezi milovníky a znalce historie, může se vám Sýrie jevit jako skutečně ideální turistická destinace. Jenže současná bezpečnostní situace neslibuje právě tu nejklidnější a nejpohodovější dovolenou, jakou si dokážete představit. Ozbrojené konflikty neustále pokračují a situace se může měnit každým dnem.

Zimbabwe

Město Harare v Zimbabwe bylo deníkem Economist vyhlášeno nejhorším městem k životu. Obrovská inflace, všudypřítomná korupce, velké množství trestných činů - od krádeží až po vraždy. Zkrátka si dobře rozmyslete, než se sem vydáte.

Rio de Janeiro

Samozřejme, že je brazilská metropole velmi vděčným turistickým cílem a pokud se budete pohybovat v centru a poblíž známých turistických atrakcí, je velmi pravděpodobné, že se vám nic špatného nestihne. Vyhněte se však favelám a zejména potom favele s názvem Rocinha, která se "chlubí" největším počtem vražd na světě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Dovolená snů