Menu
Úvod  › 

Tipy na dovolenou: Místa, kde se nudit nebudete

Zapomeňte na povalování u bazénu nebo na přeplněných plážích. Hitem jsou dovolené na místech, kde budete moci zkombinovat zážitky s relaxací a ještě přitom ušetříte.

Možná patříte do šťastné kategorie lidí, kteří nemusí počítat peníze, je jim jedno, kolik na svou dovolenou vynaloží, a zároveň jsou spokojení, pokud se nemusí za celý pobyt zvednout od bazénu. Pokud ale nehodláte kvůli své dovolené zruinovat rodinný rozpočet a očekáváte od svých prázdnin o něco víc než bohatý snídaňový bufet, máme pro vás tipy na letní dovolenkové destinace, které budou hitem této sezóny:

Ostrov opředený pověstmi

Last minute nabídky jsou mezi lidmi stále oblíbenější, protože při troše štěstí umožňují strávit dovolenou za zlomek původní ceny. Čím bližší je termín odletu, tím nižší cenu zaplatíte, i když to samozřejmě klade nároky na vaší flexibilitu v zaměstnání. Tuto sezónu je mezi last minute nabídkami hitem ostrov, v němž se snoubí neopakovatelná mystika, historie a zároveň nádherná příroda. Vyzkoušejte last minute Krétu. Tento středomořský ostrov je zároveň největším řeckým ostrovem a návštěvníky sem lákají nejen nekonečné písečné pláže s pozvolným vstupem do čistého moře, ale i tajemné jeskyně, skalnaté soutěsky a antické památky. Ostatně, podle pověsti, se právě tady usídlil Zeus se svou milenkou Európou, a zplodili tu spolu tři syny. A právě na Krétě se měla nacházet v hlubinách tajemného labyrintu bájná nestvůra Minótaurus. Před poledním sluncem se tak můžete schovat do stínu starověkých paláců, jejichž krása a rozloha vás zcela ohromí. Po západu slunce pak nezapomeňte ochutnat zdejší vyhlášené víno, nebo místní pálenku Raki. Nespornou výhodou Kréty je skutečnost, že si tu můžete bez problémů půjčit auto a v něm si ostrov projezdit sami, stranou od zástupů turistů.

Víno, olivy a zpěv

Další dovolenkovou možnost je last minute Řecko. Ačkoli počet jeho návštěvníků vloni kvůli řecké ekonomické krizi poklesl, úroveň služeb v cestovním ruchu zůstala nezměněná a turisté zde neměli žádné problémy. Naopak řada návštěvníků uváděla, že se personál hotelů a restaurací snažil více než obvykle, aby dal turistům najevo, že si jejich přízně váží. Zkuste proto letos ochutnat vyhlášenou řeckou kuchyni plnou barev a svěžích chutí, spočiňte ve stínu některého z olivových hájů, nebo vyrazte na průzkum některého z ostrůvků, které se dají projet jen na skútru. Ať už zvolíte pevninské Řecko, nebo si zaletíte na některý z jeho ostrovů, můžete si svůj program nakombinovat z procházek úžasnou středomořskou přírodou, koupáním ve vyhřátém a čistém moři, či objevováním míst, která mají tisíciletou historii.

Za tajemstvím orientu

Pokud patříte mezi milovníky orientu a exotičtější atmosféry, zcela určitě vyzkoušejte Last minute Turecko. Najdete tu mešity jako z pohádek krásné Šeherezády, zdobené překrásnou ornamentální výzdobou. Navštívíte tradiční čajovny s vodními dýmkami a břišními tanečnicemi. Nebo se ponoříte to strhující atmosféry orientálního trhu - bazaru, jehož uličky jsou provoněné kořením a kde můžete nakoupit vše, na co si vzpomenete, od pestrobarevných kostýmů na břišní tanec, až po ručně tkané orientální koberce. Až se dostatečně nabažíte měst, vydejte se objevovat fascinující přírodu, jejíž rozmanitost vás zcela jistě okouzlí. Pokud se nehodláte připojit ke stádním turistickým výpravám, bez obav můžete použít místní veřejnou dopravu, která vás dopraví všude za velmi příjemné ceny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Kam byste měli jet na dovolenou?
Společná dovolená často zlikviduje vztah
Vodácký test: Jak jste na tom s vodáckou teorií?
Letní test: Nejznámější prázdninové destinace