Menu
Úvod  › 

5 nejlepších tipů na svatební cestu po Evropě

Romantická Paříž, horské Švýcarsko, nebo malebné Santorini. Zveme vás na prohlídku top evropských destinací, které vás při svatební cestě zcela jistě nezklamou.

Rozhodli jste se, že se vezmete a teď je na čase naplánovat svatební cestu. Vyberte si z našich evropských tipů na svatební cestu. Ať už vaše drahá polovička prahne po romantice, jste sportovně založení, nebo se chcete jen nezávisle toulat s batohem, z naší nabídky si zcela jistě vyberete:

Romantika v Paříži

Těžko najdete v Evropě silnější esenci romantiky, než je Paříž. Ať už podniknete túru po pouličních kavárničkách, vinárnách, galeriích, nebo skvostech moderní architektury, toto město vás nikdy nemůže zklamat. Pokud pro vás dva koupíte letenky do Paříže, zcela jistě tím u své novomanželky získáte cenné body. Eiffelovka, Louvre, Vítězný oblouk, Champs Elysees; jsou pojmy, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Navíc má Paříž tu velkou výhodu, že do ní můžete zaletět i na prodloužený víkend, pokud z nějakého důvodu nemůžete absolvovat delší svatební cestu.

Švýcarsko na horské vlně

Ať už sem zavítáte v létě, nebo odložíte svatební cestu až na zimu, Švýcarsko bude vždy dobrou volbou. Úchvatné hory, malebná jezera i rázovité vesničky vám dodají tu správnou dávku horalství. Vaše drahá polovička určitě ocení možnost exkluzivních nákupů v buticích Ženevy. Kromě toho můžete navštívit například Muzeum Nestle potravin, Olympijské muzeum, nebo hrad Chillon.

Řím: Cesta za kulturou

Pokud jste ještě nikdy nenavštívili italskou metropoli, svatební cesta je ideální příležitostí, jak to napravit. Najdete tady obrovskou koncentraci památek a nejrůznějších muzeí. Při putování mezi chrámem svatého Petra, Sixtýnskou kaplí, Coloseem a římskými vykopávkami můžete posedět v některé z kouzelných pouličních kaváren, vináren, nebo zmrzlinových stánků. Až se půjdete večer projít kolem fontány di Trevi, budete si připadat jako v kýčovitém filmu.

Santorini, esence Řecka

Pokud vyrazíte na svatební cestu do Řecka a chcete mít fotky podobné suvenýrovým pohlednicím, zapomeňte na zaprášené Athény, které jsou jen předraženým tahákem pro turisty. Místo toho se vypravte raději na Santorini, kde budete moci obdivovat typickou modrobílou architekturu, těšit se z absolutně čistého moře i dechberoucích přírodních scenérií. Santorini je láska na první pohled, kterou k vodě zcela jistě nepustíte.

Cinque Terre, Itálie

Ať už vyrazíte s cestovkou, nebo po vlastní ose s batohem, ostrov u italských břehů vás zcela jistě nezklame. Cinque Terre ještě nestačily objevit masy turistů, takže odolává jejich hromadným nájezdům. Jeho malá městečka středomořského rázu si uchovávají svůj původní charakter i poklid. A rozhodně musíte ochutnat zdejší Focacciu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Máte se vzít?
Jak najít správného svatebního fotografa
Svatba: Jak udržet náklady na uzdě
Sex o svatební noci: Co ano a co ne