Menu
Úvod  › 

6 největších svatebních faux pas

Zapomenete pozvat děti či partnery svých hostů, vtipkujete o svatebních darech, dáte k dispozici nevhodné fotky, nebo zapomenete poděkovat. Představujeme vám seznam nejhorších faux pas, kterých se můžete dopustit na své svatbě.

1. Napíšete špatně jména

Je samozřejmé, že pokud se vám na svatbu vetře spousta příbuzných, které jste viděli naposledy jako batolata, je téměř vyloučené, abyste si zapamatovali a správně přiřadili jejich jména. Pokud však zkomolíte jejich jména na jmenovkách u stolu, nebo na děkovacích kartičkách, jde o prvotřídní faux pas. Jména hostů kontrolujte několikrát.

2. Zapomenete na děti

Chcete, aby se vaši hosté cítili na svatbě dobře? Nezapomeňte je pozvat i s dětmi. Pokud je pominete na pozvánce, vystavíte jejich rodiče nepříjemné a trapné situaci, kdy se budou muset ptát, jestli se vaše pozvání týká i potomků. To samé pravidlo, a totiž pravidlo explicitního pozvání, platí i pro partnery. Nevystavujte své hosty nutnosti klást potupné otázky.

3. Mluvíte o penězích

Jistěže vaše vdavky stály spoustu peněz a buďte ujištěni, že jsou si toho všichni vědomi i bez toho, aniž byste jim to museli říkat. O penězích se ve svatební den nemluví nikdy a za žádných okolností. I vtipkování na toto téma patří mezi svatebně společenské tabu.

4. Vtipkování o svatebních darech

Můžete se vsadit, že se mezi vašimi svatebními dary objeví nevkusná rokoková tanečnice z růžového porcelánu, nebo retro budík, který se ani rámcově nehodí do vašeho moderně zařízeného bytu. Vtípky na nevkusné svatební dary vám však vaši hosté nikdy neodpustí a i když jsou jejich dárci anonymní, dostanete je do trapné situace. Třeskutě vtipné a ironické poznámky na toto téma si nechte až na líbánky a soukromí ve dvou.

5. Nevhodné fotky

Dle Murphyho zákonů budete mít nehezkých a nevhodných fotek mnohem víc než těch ukázkových. Zcela jistě se také najde někdo, kdo to na vaší svatbě přepálí s alkoholem a bude na fotkách vypadat mimořádně zoufale a neadekvátně. Buďte shovívaví a vyřaďte tento typ fotek z veřejně přístupné prezentace. Opilecké momentky si můžete schovat na chvíle, kdy se nad nimi se zachyceným postiženým v soukromí zasmějete, ale neprodlužujte jeho kocovinu veřejně a o několik dalších týdnů.

6. Nepoděkujete

Vaši hosté se mohli chovat jako největší burani a podarovat vás naprosto nevhodným darem, nicméně přijeli s vámi strávit váš největší den a musíte jim poděkovat. Skutečnost, že jim nepošlete ani krátký vzkaz s poděkováním, je neodpustitelné faux pas. Mnohem horší než slabomyslný dar vašich hostů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
9 svatebních hororů: Jak se jim vyhnout
Největší svatební chyby: Jak se jim vyhnout
5 nejlepších tipů na svatební cestu po Evropě
Pro ženichy: 15 tipů, které vám zachrání svatbu
5 signálů, že si ji nemáte brát