Menu
Úvod  › 

Nejhorší věci, které můžete udělat v opilosti

Napustit si horkou vanu, jít si zaplavat, nebo si dát prášky proti bolesti. Zkuste některou z následujících šesti věcí zkombinovat s alkoholem a budete hořce litovat.

Za ta léta své alkoholové kariéry jste už určitě zjistili, že v opilosti se rozhodně nevyplácí sedat za volant, volat své ex, či zpívat karaoke. Nicméně existuje celá řada věcí, které jste možná ještě neobjevili, a ani se o to nepokoušejte, protože následky by mohly být fatální:

1. Léky proti bolesti

Než se rozhodnete popíjet a zároveň užívat prášky proti bolesti, uvědomte si, že riskujete poškození jater. Neutěšujte se tím, že prášky, které se prodávají bez předpisu, nejsou tolik silné a proto při jejich kombinování s alkoholem nehrozí žádné nebezpečí. Například kombinování ibuprofenu s alkoholem významně zvyšuje riziko vzniku žaludečních vředů a krvácení do trávicího traktu. Ze stejného důvodu se jejich užívání nedoporučuje ani ke zmírnění kocoviny.

2. Hazardní hry

Máte nutkání zapojit se pod vlivem do víru hazardu? Raději si to dobře rozmyslete. Alkohol negativně ovlivňuje váš úsudek i kontrolu. Pod jeho vlivem jednáte mnohem impulsivněji a riskantněji. Po hazardním alkoholovém večeru tak budete mít kocovinu několikanásobně větší.

3. Horká vana

I přes všechny filmová klišé není kombinace horké vany a alkoholu tak sexy, jak se vám může zdát. Alkohol totiž ztěžuje tělu regulaci teploty a pokud je okolní teplota (tedy horká voda) příliš vysoká, organismus se mnohem snadněji přehřeje. Vysoká teplota i alkohol mají extrémně dehydratující účinek, k symptomům dehydratace patří například bolest hlavy, žízeň, slabost, nebo zmatenost. U vážné dehydratace pak přistupuje zvracení, křeče, potíže s dýcháním a může skončit i smrtí.

4. Plavání

Podle statistik stojí alkohol za sedmdesáti procenty úmrtí spojenými s vodními sporty a téměř čtvrtinu všech zásahů lékařské pohotovosti tvoří topení se. Alkohol negativně ovlivňuje rovnováhu, koordinaci i úsudek; všechno, co potřebujete k tomu, abyste se udrželi nad vodou.

5. Panáky

Když už pijete, podpořit svou snahu rundou panáků se jeví jako logické rozhodnutí. Jenže když už jste opilí, panáky tvrdého alkoholu vás jen přiblíží otravě. Hladina alkoholu v krvi rapidně stoupne, nejprve se budete cítit nepřekonatelní, silní a vaše aktivita razantně stoupne. Pak zčervenáte v obličeji, začnete vrávorat, uvidíte dvojitě, budete zvrace, dostaví se závratě, nastupuje útlum, lhostejnost a pasivita. V posledním stádiu se zpomaluje dýchání a na svůj náhrobek si můžete nechat vytesat, že jste zemřeli ve službách alkoholu.

6. Prášky na spaní

Kombinováním alkoholu a prášků na spaní si říkáte o velký průšvih. Nikdy totiž nemůžete spolehlivě odhadnout, do jaké míra a jakým způsobem ovlivní váš mozek. Prášky na spaní zvyšují účinek alkoholu a zároveň tlumí nervový systém, tudíž následky jejich kombinování pro vás může být skutečně fatální.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Lidé, kteří na vysoké hodně pili, jsou šťastnější
6 signálů, že máte problémy s nárazovým pitím
8 důvodů, proč pít pivo
Umíte pařit? Dožijete se vyššího věku!
Chytré triky, jak se vyhnout kocovině
Alkohol povzbuzuje imunitní systém