Menu
Úvod  › 

Chytré triky, jak se vyhnout kocovině

Večírková sezóna je v plném proudu, jenže vám už se nechce absolvovat další ranní kocovinu. Inspirujte se tipy, jak zvládnout mejdany bez následků.

Kolikrát už jste sami sobě přísahali, když jste se v kocovině cítili jako před smrtí, že už nikdy nebudete pít? A kolikrát jste zjistili, že společenský tlak na popíjení je zkrátka tak velký, že se prakticky nedá odolat? Takže na konci večírku sami sebe najdete ve stavu, za který byste si nejraději nafackovali, protože je vám víc než jasné, že ráno se každý panák, kterého jste si dali, promění v hřebík do vaší rakve. Jak ale přežít večírkovou sezónu, abyste nebyli za naprosté suchary a přitom jste nepodrobili svá játra vysoce zátěžové zkoušce? Inspirujte se následujícími tipy:

Nepijte rundy: Jakmile se jednou necháte zatáhnout do "rundového" kolečka, množství vypitého alkoholu už nezávisí na vaší vůli ale na tom, kolik toho budou chtít vypít ostatní. Za každou cenu se snažte zůstat stranou, když se poroučejí rundy, abyste si množství vypitého alkoholu mohli určovat sami za sebe.

Mějte po ruce drink: Dejte si jeden drink a ten mějte v ruce po celý večer. Pokud vás někdo pozve na skleničku, vždy můžete říci, že jste ještě nedopili tu svou, ale s radostí mu budete dělat společnost. Nebudete působit jako suchaři, kteří odmítají pozvání, a přitom udržíte hladinu alkoholu pod kontrolou.

Pokud nechcete pít alkohol, ale všichni okolo do vás hučí, abyste se napili, dejte si pomerančový džus, nebo tonic, přičemž můžete tvrdit, že v nich máte vodku, či gin. Všem přemlouvačům tak seberete argumenty z úst.

Klasickou výmluvou, kterou si nikdo nedovolí zpochybnit, jsou antibiotika nebo jiné léky, které údajně užíváte, tudíž nemůžete přijmout pozvání na drink. Ačkoli vás to samozřejmě neskonale mrzí.

Snažte se snížit celkové množství alkoholu, které za večer zkonzumujete, proto se zaměřte spíše na nápoje s jeho nízkým obsahem. Místo vína si udělejte vinný střik, místo klasického piva si dejte ovocné pivo. Panáky si zakažte úplně.

Využijte led. Čím víc ledu si do drinku dáte, tím méně alkoholu se tam vejde. Znalcům to bude připadat barbarské, ale nejdete se odradit a pokud máte možnost, nasypte si do sklenice co nejvíc ledu.

Vaší záchranou bude voda, voda a ještě jednou voda. Napijte se pořádně ještě dřív, než se vypravíte na akci. Nebudete mít tendenci zahánět žízeň pivem a alkoholickými drinky. Navíc alkohol dehydruje. Každý alkoholický drink proložte sklenicí vody, jednak snížíte množství vypitých alkoholických nápojů a jednat předejdete kocovině.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 nejpopulárnějších opileckých mýtů
Důvody, proč byste neměli cvičit
Kocovina: Pravidla první pomoci
Kocovina: Užitečné tipy, jak se jí vyhnout
Jídla, která vám pomohou proti kocovině
Jak se vyhnout kocovině: Tipy pro vánoční party