Menu
Úvod  › 

Ženy, které změní váš život v peklo

Se špatnou partnerkou má zkušenost každý. Ale tyhle ženy jsou úplně jiná liga. Následující typy žen vám dokáží změnit život ve skutečné peklo.

1. Závislačka.

Je samozřejmě v pořádku, když vás miluje. Je ale velký rozdíl mezi zdravým citem a závislostí. Pokud na vás visí a ze všeho nejvíc připomíná kouli na noze, je potřeba bleskově jednat. Žena, která bez vás nedokáže cokoli dělat, nejraději by vás následovala i na toaletu a její představou ideálu by byla situace, kdybyste se stali jejím siamským dvojčetem, se nikdy nezmění. její závislost už se bude jen prohlubovat a čím dál tím vás tím bude otravovat.

2. Majetnická přítelkyně.

Bude vás ochotně následovat kamkoli, ale zkuste se zmínit o tom, že půjdete někam bez ní a okamžitě nastane problém. Nenávidí vaše kamarády, protože má pocit, že jí vás kradou. O tom, že byste trávili nějaký čas s jinou ženou (byť by to byla vaše šťastně vdaná kolegyně se třemi dětmi) nemůže být ani řeči.

3. Využívající přítelkyně.

Ačkoli to samozřejmě, minimálně zpočátku, netušíte, vybrala si vás, jako jakýsi žebřík, po kterém se hodlá vyšplhat někam úplně jinam. Vaše hlavní přitažlivost pro ni tkví ve vašich kontaktech, postavení, moci, nebo čemkoli jiném, co ji zajímá a co pro ni může být v daném životním období užitečné. Zpočátku se to zdá, že jde o ideální vztah, protože se umí velmi dobře přetvařovat, ale zkuste jí odepřít pomoc v jejím postupu a poznáte, co je to skutečné peklo.

4. Ta, která má vždycky pravdu.

Všechno ví nejlépe, všude byla dvakrát a když se náhodou ukáže, že neměla pravdu, dělá, jakože neslyší. Zapomeňte na to, že byste se od ní někdy dočkali omluvy, nebo toho, že by přiznala svou chybu. Ona přece nikdy chyby nedělá. Nejdřív vás to fascinuje, pak vás to začne otravovat a nakonec už tu její suverénnost nemůžete vystát.

5. Fňukna.

Je vyloučené, abyste tento typ neidentifikovali hned v počátečních fázích vztahu, ale možná se pořád kojíte nadějí, že jednou přestane fňukat, stěžovat si, piplat si křivdičky a stavět se do pozice největší chudinky na severní polokouli. Jenže to se nikdy nestane. Téhle zoufalkyni se totiž v roli obětního beránka tolik líbí, že raději obětuje váš vztah, než aby z ní dobrovolně vystoupila.

6. Zmatená.

Je tak citlivá, má za sebou tak těžké dětství/dospívání/vztahy a její dušička je tak nalomená, že po ní přece nemůžete chtít nic konkrétního. Vlastně neví, jestli s vámi chce mít plnohodnotný vztah, nebo zůstat jen milenci, nebo se rozejít. Cokoli uděláte či navrhnete, je doprovázeno jejím procítěným vzdycháním, během kterého vám vysvětlí, že takhle je to vlastně špatně. Sama neví, co chce, a od vás očekává, že pro to budete mít pochopení a budete hýčkat její rozháranou psychiku.

7. Velká šéfka.

Drží otěže vašeho vztahu pevně ve svých rukou a nepřipouští sebemenší zaváhání. Ví přesně, co máte dělat, má jasno v tom, co je dobré a co špatné (lhostejno, že je její pohled značně černobílý) a od vás očekává, že budete držet ústa a krok. Kontroluje nejen svůj život ale i váš, a to do posledního detailu. Pokud se nezvládnete vymanit z jejího područí včas, za nějakou dobu s úžasem zjistíte, že už vlastně ani nevíte, co máte rádi sami o své vlastní vůli.

8. Slídička.

Váš telefon, či mailová schránka před ní nikdy nejsou v bezpečí. Žárlí na vás a chce mít dokonalý přehled o všem, co děláte, s kým se stýkáte a s kým komunikujete. Absolutně nerespektuje vaše soukromí a nečiní jí problém vyptávat se na vás vašich kamarádů, špehovat a zasahovat i do nejniternějších oblastí vašeho života. Důvěru považuje za ztrátu času a raději si vás zkontroluje osobně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 vět, které nikdy nesmíte říct své přítelkyni
Podvádí vás? 10 signálů, podle kterých to poznáte
Jak ji dostat zpátky
10 největších chyb, které dělají muži při rozvodu
Jak představit dítěti novou partnerku
10 znaků zdravého vztahu