Menu
Úvod  ›   › 

Lidé, kteří na vysoké hodně pili, jsou šťastnější

Propili jste se vysokou školou? Potom budete v budoucnu mnohem šťastnější než vaši sucharští a abstinující spolužáci. Dokazuje to alespoň nová studie.

Ti lidé, kteří si dokázali užít vysokoškolského způsobu života a nevyhýbali se alkoholu, jsou v budoucnu mnohem spokojenější a mají lepší sociální život než studenti, kteří nepili a seděli pouze na učením. Náruživí vysokoškolští pijáci vykazují v pozdějším životě šťastnější a mají lepší sociální kontakty. Dokazuje to alespoň nová studie, kterou provedla American Sociological Association. A čím víc mejdanů za vysokoškolských studií vymetete, tím vyšší sociální status získáte.

V rámci výzkumu zkoumali vědci studenty sociologie na Colgate University v New Yorku a zjistili, že společné pařby a popíjení pomáhá u vysokoškolských studentů pocitu sounáležitosti. Jako náruživé pijáctví je definováno popíjení ve skupinách minimálně čtyř studentů, minimálně dvakrát týdně. Výzkumu se zúčastnilo víc než patnáct set studentů.

Vědci porovnávali sociální status studentů, kteří se pravidelně zúčastňovali vysokoškolských pitek, a jejich spokojenost se společenským životem v porovnání s jejich "asketickými" spolužáky. Pijácká morálka a ochota zúčastňovat se hospodských akcí byla v sociálním statutu mnohem víc ceněná než například materiální zajištění, nebo příslušnost k určité společenské třídě.

Autoři výzkumu sice zdůrazňují, že popíjení na vysoké škole není vhodným prostředkem pro získání štěstí a sociálního statutu, nicméně skutečností zůstává, že nic vám mezi vašimi spolužáky z vysoké nezajistí větší oblibu než pořádání mejdanů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nárazoví pijáci jsou za volantem nejhorší
Co s vaším tělem provede alkohol
Kocovina: Užitečné tipy, jak se jí vyhnout
Test: Vyznáte se v alkoholu?