Menu
Úvod  › 

Muži s hlubokým hlasem mají víc žen

Muži, kteří mají hluboký hlas, jsou pro ženy mnohem atraktivnější. A to i přesto, že je ženy vnímají jako přelétavé floutky nevhodné pro dlouhodobý vztah.

Máte hluboký hlas? Potom jste při balení žen, oproti jiným mužům, ve znatelné výhodě. I když si vás ženy podvědomě zařadí do kategorie playboyů, kteří monogamii příliš nepěstují, stejně jsou k vám přitahováni jako vosy k cukrárně.

Podle autorů nového výzkumu, kteří se tímto tématem zabývali, není zcela jasné, proč jsou ženy přitahovány více k mužům, u kterých je mnohem větší pravděpodobnost, že jim budou nevěrní. I přesto, že samy ženy počítají s tím, že pravděpodobnost dlouhodobého vztahu je mizivá, jsou ochotné riskovat krátkodobý románek.

Autoři výzkumu k těmto závěrům dospěli poté, co pouštěli téměř stovce žen nahrávky mužských hlasů, u nichž byla elektronicky změněna hloubka. Poté ženy požádali, aby označily hlas, který podle jejich názoru patří muži, jenž má sklony k nevěře, a naopak muži, u kterého by si dokázaly představit fungující dlouhodobý vztah.

I když se závěry, ke kterým vědci dospěli, zdají nelogické, podle odborníků je za vším evoluce. Ženy údajně podvědomě tuší, že by je muži s hlubokým hlasem (a tedy vysokou hladinou testosteronu) velmi pravděpodobně podváděli, takže je samy pro sebe "označkují" jako zcela nevhodné pro dlouhodobý vztah. Kdyby si totiž s takovým typem muže pořídily potomky, hrozilo by nebezpečí, že zůstanou na jejich výchovu i zabezpečení samy.

Jestliže jste tedy hrdým majitelem hlubokého hlasu, můžete se těšit na nekončící přísun příležitostných milenek a krátkodobých románků, ale až se s některou rozhodnete založit rodinu, budete ji muset velmi dlouho přesvědčovat o čistotě svých úmyslů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 jasných příznaků jejího zájmu
15 sekund, které rozhodnou o osudu vaší lásky
Jste pro ženy atraktivní? Záleží na vašem obličeji
Překvapivé věci, které se ženám líbí
Atraktivní muži: Co se líbí ženám?
Muži si myslí, že ženy s tetováním jsou povolnější