Menu
Úvod  › 

Líčení očí: Jednoduchý návod v 8 krocích

Ať už chcete zapůsobit velkým večerním líčením při společenské události, nebo se chcete naučit líčit jen do práce, make-up očí je to základní. Naučte se líčení očí v osmi krocích.

1. Připravte si oční korektor.

Oční korektor je vynikajícím způsobem, jak zamaskovat kruhy pod očima nebo barevné odlišnosti pokožky v okolí očí. K zamaskování tmavých kruhů pod očima udělejte tři tečky korektorem pod každým okem. Začněte ve vnitřním koutku oka, kde je pokožka obvykle nejtmavší, druhou udělejte pod panenkou a třetí pod vnějším koutkem oka. Snažte se zapracovat korektor do pokožky poklepáváním prstu, nikdy korektor netřete.

2. Naneste podklad na oční víčko.

Podklad pro líčení může suplovat i make-up a díky němu vydrží oční stíny nerozmazané mnohem déle. Bez dokonalého podkladu budou mít oční stíny tendenci slévat se do mastných linek ve skladech očního víčka.

3. Očí linky

Oční linky můžete vytvořit velmi dobře tmavými očními stíny. Navlhčete si trochu štěteček a potom s ním naberte trochu tmavých očních stínů. Oční linka by měla vést těsně kolem horních řas od vnitřního koutku k vnějšímu. Pokud jste zvyklá dělat si i linku na spodní části oka, neprotahujte ji až do koutků, abyste si oko opticky nezmenšovala. Jestliže máte ráda kouřové líčení, můžete ostré okraje linky trochu rozmazat prstem, abyste docílila měkčího vzhledu.

4. Aplikujte oční stíny.

V ideálním případě byste měla mít k dispozici tři barevné tóny očních stínů, které budete nanášet od očního víčka až po obočí. Pod obočí by měl přijít nejsvětlejší odstín, střední tón je vyhrazen pouze a jen pro oční víčko a do vnějšího koutku oka byste měla nanést nejtmavší tón očních stínů.

5. Prosvětlete oko rozjasňovačem.

Rozjasňovač aplikujte jen na vnitřní část oka. Pokud nemáte tužku na rozjasnění očí, můžete na vnitřní část oka nanést trochu nejsvětlejšího očního stínu. Oční stíny do této partie můžete nanést pomocí prstu, budete moci pracovat přesněji než se štětečkem.

6. Zvýrazněte obočí.

Vytvarujte obočí pomocí kartáčku a zvýrazněte ho tužkou na obočí. Její odstín by měl být nenápadný a pouze zvýrazňovat přirozený odstín vašeho obočí a nikoli ho měnit.

7. Natočte si řasy.

Kleštičky na řasy vaše řasy svůdně prohnou a ty potom budou vypadat delší a oko se opticky víc otevře.

8. Aplikujte řasenku.

Naneste řasenku několika tahy nejprve na horní a poté na spodní řasy. Obtiskněte řasy do papírového kapesníku a poté je ještě oddělte kartáčkem.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co vědět o líčení rtů
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
Pravidla líčení: Co se mužům líbí
10 chyb v líčení, které nikdy nesmíte udělat
Chyby v líčení, které vás udělají starší