Menu
Úvod  › 

10 stylových pravidel, která byste měla porušit

Malujete si buď oči, nebo rty, červenou si necháváte jen na nehty a rtěnku? Tato pravidla už ale dávno neplatí. Zjistěte, které stylové zákony už jsou dávno přežité a kterými se naopak vyplatí řídit.

1. Zdůrazňujte buď oči, nebo rty. Nikdy obojí.

Pokud zvolíte podobné odstíny, které spolu ladí, můžete si klidně nalíčit tmavé oči i tmavé rty. Vynikajícím příkladem, který je zároveň horkým trendem letošního podzimu, jsou švestkově nalíčené oči a švestkový odstín rtěnky.

2. Třpytivé šperky jsou jen na večer.

Vaše bižuterie není z rodu upírů a proto jí před denním světlem rozhodně schovávat nemusíte. Nezapomeňte však, že třpytivé šperky vyžadují neutrální a sofistikovaný outfit - čisté linie, žádné nápadné detaily, či ozdoby, strohý střih. V opačném případě budete připomínat paní od střelnice. Máte například masivní stříbrný náhrdelník? Zkombinujte ho s jednoduchým černým tričkem a pouzdrovou sukní. Tak mu dáte vyniknout a povýšíte jej na hlavní součást vašeho modelu.

3. Na mixování barev a vzorů zapomeňte.

Doby, kdy jste si mohla dovolit nosit jen jednu výraznou barvu a zbytek modelu se musel nést v neutrálních tónech, jsou už dávno pryč. Současné trendy dovolují bez problémů kombinovat například lila svetřík se světle zelenou sukní a podobně. Stejně tak není problém citlivé kombinování vzorů; například bíločerný proužek a puntíky.

4. Oloupaný lak je potřeba ihned odlakovat.

Pokud se vám oloupe lak jen pár dní po návštěvě manikúry, nemusíte hned odlakovat všechny prsty. Jednoduše si kupte podobný barevný odstín a nehet znovu přelakujte. Samozřejmě, že efekt nebude úplně dokonalý, ale velmi pravděpodobně nebude nikdo zkoumat vaše nehty pod drobnohledem.

5. Kulatý obličej nesnese ofinu.

Jestliže máte kulatý obličej, samozřejmě si nemůžete nechat střihnout masivní ofinu ala Kazisvět. Když si ale necháte ofinu prostříhat, aby působila odlehčeným dojmem, navíc vám nechá kadeřnice po stranách delší prameny, aby ofina vzbuzovala zdání oblouku, budete neodolatelná.

6. Lehká vůně na den, těžší na večer.

Rozdělení vůní na denní a večerní už dávno neplatí. Dobře zvolený parfém se hodí pro všechny denní i noční doby.

7. Vždy respektujte přirozený odstín svých rtů.

Můžete si dovolit nosit jakoukoli rtěnku, která vám sluší. Tuto sezónu je například v módě béžové, nebo naopak velmi tmavé líčení rtů.

8. Dva druhy džínoviny najednou jsou nepřípustné.

Nebojte se kombinovat i velmi odlišné džínové oblečení, jako jsou například tmavě modré kalhoty a velmi světlá košile. Módní návrháři přísahají, že skutečně nebudete vypadat, jako kdybyste usnula v osmdesátých letech.

9. Doplňky je třeba šetřit.

V současné době platí u bižuterie pravidlo, čím víc, tím lépe. Pokud máte odvahu, klidně kombinujete staré s novým, či pravé šperky s bižuterií.

10. Červená je vhodná jen pro rty a nehty.

Červené oční stíny se vám mohou jevit poněkud výstřední, ale právě ty nyní kralují všem módním přehlídkám. Obtáhněte oči kouřovou tužkou, zvýrazněte černou řasenkou a můžete vyrazit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co vědět o líčení rtů
Vybudujte si pracovní šatník
Jak se obléknout na přijímací pohovor
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat