Menu
Úvod  › 

Pravidla líčení: Co se mužům líbí

Příliš mnoho líčení, nepřirozené barvy a vyumělkovaný vzhled jsou nejčastější chyby, kterými si ubíráte na přitažlivosti. Naučte se líčit tak, abyste se mužům líbila.

Hezká jemná pokožka je považována a jeden s nejatraktivnějších rysů ženské krásy. Ženy to dobře ví a jsou ochotné obětovat spoustu času i peněz na to, aby jejich pokožka vypadala co nejlépe. Jenže velké množství makeupu se vám může velmi nevyplatit. Podle výzkumů se mužům jeví jako nejatraktivnější taková pokožka, která působí jemně, měkce, má vyrovnaný odstín a malé póry. Jak toho docílit?

Správná barva makeupu

V první řade se ujistěte, že všechny kosmetické výrobky ve vaší koupelně odpovídají přesně potřebám vaší pokožky. Speciální péči vyžaduje zejména suchá pokožka, u které musíte investovat do kvalitních odličovačů, zvhlčovačů a především opalovacího krému, který dokáže zmírnit vysušení sluncem. Pokud máte normální nebo mastnou pokožku, používejte produkty s neutrálním PH. V žádném případě by pokožka po jejich použití neměla být napnutá. Smiřte se také s tím, že žádný přípravek nedokáže docílit toho, aby se z vaší mastné pokožky stala suchá. Kvalitní přípravek sice může omezit množství mazu, respektive ho absorbovat, ale v důsledku nadměrné činnosti mazových žláz se za chvíli zase budete mít tendenci lesknout.

Na noc byste vždy měla používat kvalitní hydratační krém, který obnoví svěžest pokožky a podpoří její regeneraci. Denní krém by vás měl na druhou stranu ochránit před UVA paprsky. Pokud sáhnete po kvalitních produktech, i vaše póry se vám budou jevit jako menší.

Všechny ženy používají makeup k tomu, aby byly víc přitažlivé. Jste si ale jistá, že líčení používáte správně? Je velmi důležité, abyste si uvědomila, že vaše tvář je krásná i bez líčení. Pokud tento fakt budete respektovat, budete líčení mnohem víc používat k zvýraznění než k potlačení určitých rysů. Neustále si opakujte, že ne všechno, co se nachází ve vaší kosmetické taštičce se musí nutně ocitnou i na vašem obličeji.

Kvalitní podklad vám pomůže zvýraznit vzhled vaší pokožky a udělat z ní nejvíc sexy orgán, kterým vaše tělo disponuje. Podle průzkumů kosmetických firem téměř polovina žen používá jinou barvu podkladového makeupu, než by vzhledem ke své barvě pleti používat měly. Většina z nás stráví nekonečné hodiny vybíráním správné barvy rtěnky nebo očních stínů a neuvědomuje si, že minimálně tolik času bychom měly věnovat výběru barvy podkladového makeupu. Většinou si ženy vybírají makeup, který je vzhledem k jejich odstínu pleti příliš růžový. Vzhledem k tomu, že si jej vybírají při nedostatečném světle, nejsou schopné to rozpoznat. Uvědomte si, že úkolem makeupu je zvýrazňovat přirozený tón vaší pleti a nikoli jí dávat novou barvu.

Rty a oči

Při líčení se soustřeďte na dvě, maximálně tři věci, které chcete zvýraznit a domníváte se, že jsou na vás nejvíce atraktivní. Příliš intenzivní nalíčení a přemíra kosmetických produktů od vás muže spíš odradí než přiláká. První věcí, kterou na vás muži zaregistrují, jsou oči, druhé v pořadí jsou potom ústa. Soustřeďte se tedy především na tyto dva body a při líčení vystačíte v podstatě jen s řasenkou a rtěnkou.

Rty jsou silnou erotogenní zónou a muži jsou nejvíc přitahováni červenými odstíny rtěnek, které podle vědců stimulují sympatický nervový systém a vzrušují je. Pokud chcete nějakého muže svést, vyhýbejte se růžové, oranžové nebo nafialovělé rtěnce, která sice může být momentálně trendy, ale rozhodně v mužích nevzbuzuje touhu po líbání. K tomu, abyste rtěnku udržela na místě, použijte konturovací tužku.

Podle studií se pětašedesát procent mužů při prvním kontaktu zaměří na oči ženy. V okolí očí byste nikdy neměla používat makeup, stejně tak šetřete s tužkou na oči a vyhýbejte se výrazným barvám očních stínů, jako je modrá, zelená, fialová, nebo oranžová. Zdůrazněte své oči světlými a neutrálními barvami. Řasenku používejte zásadně jen černou a nikdy nenanášejte víc než dvě vrstvy, aby oči nevypadaly nepřirozeně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co vědět o líčení rtů
Líčení do práce: Co ano a co ne?
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let