Menu
Úvod  › 

Co vědět o líčení rtů

Už dávno se nemusíte omezovat jen na rudé rty. Rtěnka dokáže přivést vaše líčení k dokonalosti, můžete s její pomocí zamaskovat drobné nedostatky ve tvaru rtů a získat smyslný vzhled. Osvojte si několik užitečných tipů, které vám při líčení rtů pomohou.

Buď oči, nebo rty. Pokud zvolíte nápadné líčení očí a doplníte jej o tmavou rtěnku, budete vypadat v lepším případě směšně. Chcete nosit rudou rtěnku? Proč ne, ale potom musí být zbytek vašeho make-upu nenápadný a lehký. Jestliže jste se zaměřila na nápadně nalíčené oči, sáhněte po nenápadné rtěnce nebo jen lesku na rty.

Kontura rtů

Chcete dosáhnout opticky plnějších rtů? Naneste vnější konturu jako zvenčí rtů (vždy se však kontura musí dotýkat okraje rtů, v žádném případě ji "neodsazujte" o kousek dál). Doprostřed rtu potom naneste trochu lesku na rty.

Líčení rtů

Současná kosmetická pravidla už striktně netrvají na tom, aby se konturovací tužka nanášela před použitím rtěnky. Někteří vizážisté dokonce tvrdí, že přirozenějšího vzhledu rtů se dosáhne při použití konturovací tužky až po aplikaci rtěnky. Stále však platí, že neexistuje žádná omluva pro ženu, která při líčení rtů použije tmavější konturovací tužku, než je rtěnka.

Testovací rtěnky

Nikdy nepoužívejte testovací rtěnku v obchodě přímo na rty. Jde o nejjistější cestu, jak přijít k oparu nebo dalším nakažlivým onemocněním. Místo toho raději zkoušejte rtěnku na bříško prstu, kde je barva kůže podobnější rtům než například na hřbetu ruky.

Romantický večer

Pokud máte strach, abyste při romantické večeři neudělala nehezký obtisk rtěnky na okraji sklenice, před napitím si nenápadně olízněte rty. Rtěnka se potom neobtiskne.

Rtěnka na zubech je neodpustitelným faux pas, které se vás ovšem nemusí týkat. Po nanesení rtěnky, vsuňte mezi rty svůj ukazováček a lehce stiskněte. Přebytečná rtěnka ulpí na prstě a vaše zuby tak zůstanou bez poskvrny.

Povrch rtů

Čím jste starší, tím těžší je udržet "sametový" povrch rtů. Jestliže jsou vaše rty rozpraskané a hrubé (ať už kvůli věku nebo třeba nemoci), vyhýbejte se použití lesku a raději používejte kvalitní rtěnku, která lépe maskuje.

Uvědomte si, že rtěnka, která vypadá skvěle na vaší kolegyni, vůbec nemusí být tou správnou volbou pro vás. Například oranžové, korálové a hnědé odstíny rtěnky vypadají ve skutečnosti dobře jen na velmi málo lidech. Zuby většiny lidí se s nimi totiž zbarví dožluta. Na druhou stranu vhodně zvolená rtěnka může vaše zažloutlé zuby skvěle zamaskovat. Tuto službu vám prokáží odstíny, které v sobě mají modrý podtón, jako je například švestková, vínová, fialová a podobně.

Zlomená rtěnka

Zlomila se vám rtěnka? Zkuste ji opravit. Oba dva zlomené konce nahřejte nad plamínkem zapalovače a přitiskněte je k sobě. Poté dejte rtěnku alespoň na půlhodiny do ledničky a rtěnka by měla zase držet.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Co je trendy a stylové