Menu
Úvod  › 

10 chyb v líčení, které nikdy nesmíte udělat

Mývalí oči, tváře jako slabikáře, obličej ala zombie, líčení v růžových tónech. Představujeme vám desatero kosmetických prohřešků, které vám zničí vzhled i pověst.

Lesk jako blesk

Jedna vrstva lesku na rty je úchvatná. Čtyři vrstvy jsou děsné. V případě lesku na rty nebo rtěnky rozhodně neplatí pravidlo: čím víc, tím lépe. Buďte ujištěna, že několik vrstev rtěnky nebo lesku na sobě z vás neudělá Marylin Monroe ale spíše Marylin Mansona.

Světlomety

Pokud jsou vaším ideálem krásy světlomety, klidně si dál patlejte bílé oční stíny od očního víčka až po obočí. Podobně nalíčené oči se dají využít mnoha způsoby; můžete jimi třeba svítit kamarádům na cestu z hospody.

Třpytky

Ať už momentální kosmetické trendy velí cokoli, pravdou je, že třpytivý make-up nikdy a na nikom nebude vypadat dobře. Pokud už musíte používat třpytky (i když těžko říct, proč byste to měla dělat), vyhraďte jim místo pouze v očních stínech nikdy v make-upu.

Zombie

Stále žijete v přesvědčení, že vám o několik tónů světlejší make-up vykouzlí vzhled aristokratické květinky? Klidně si to myslete dál, ale buďte ujištěna, že všichni kolem vás přemýšlí, jestli se náhodou nechystáte upadnout do mdlob, nebo jste právě povstala z hrobu.

Kontury mimo rty

Připadají vám vaše rty malé a snažíte se je "nenápadně" zvětšit tím, že malujete konturovací tužkou mimo jejich obrys? Jediné, čeho dosáhnete je vzhled malé holčičky, která si tajně půjčila z maminčiny kabelky šminky a pak se před zrcadlem vyřádila. Nejenže nebudete vypadat, že máte větší rty, ale podobnost s cirkusovým klaunem v tomto případě není čistě náhodná.

Oční stíny v záhybech

Možná za sebou máte perný den v práci a nepříjemnou výměnu názorů s šéfem, ale nic z toho vás neopravňuje, abyste při návštěvě toalety přehlédla, že se vám v záhybech očních víček usadily nánosy očních stínů a vytvářejí vám "přitažlivé" varhánky.

Růžová to musí být

I kdyby byla růžová vaší nejoblíbenější barvou na světě, v žádném případě nedovolte, aby se ocitla na více než jedné části vašeho obličeje. Volte mezi rtěnkou, růží a očními stíny.

Tváře jako slabikáře

Pokud zrovna nejdete na karneval za Marfušu, zapomeňte prosím na krouživé pohyby štětcem, kterým nanášíte na tváře růži. Tváře jako slabikáře nebyly v módě ani v osmdesátých letech.

Bronzový lesk

Nic proti bronzovému pudru, který dodá zejména v zimních měsících obličeji tolik potřebnou barvu. Pokud si jej ale nanesete na celý obličej, dosáhnete tak vzhledu staré vysloužilé herečky, která se marně snaží oživit své mládí.

Mývalí oči

Mývalové jsou bezesporu roztomilá a krásná zvířátka, ale pokud vás s nimi nepojí příbuzensky genetické pouto, zapomeňte na rámování očí černými linkami. Jestliže vykroužíte linku nahoře i dole pod okem a ještě je poctivě protáhnete do koutku, nebudete vypadat ani náhodou sexy (jestliže ovšem neshledáváte mývala po flámu mimořádně přitažlivým).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak ušetřit za kosmetiku
10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Pravidla líčení: Co se mužům líbí