Menu
Úvod  › 

Kalhotková etiketa: Co byste měla vědět

Víte, že když cvičíte v tangách, koledujete si o nepříjemnou infekci? Že by vaše vagína kupovala zásadně bavlněné spodní prádlo, nebo že byste měla kalhotky měnit častěji než jednou denně? Vítejte na velké kalhotkové exkurzi!

Nechte ji dýchat.

Škrtící těsné kalhotky nejsou jen nepohodlné, ale pokud je nosíte často, omezujete jimi i přístup vzduchu ke své vagíně. I když si to možná neuvědomujete, pro vaše zdraví není důležitý jen padnoucí střih, ale i materiál, ze kterého jsou kalhotky vyrobeny. Vybírejte zásadně takové, které umožnují vaší vagíně a kůži kolem ní dýchat. Syntetické materiály udržují vlhkost, která je příčinou podráždění pokožky. Ideální je z tohoto pohledu bavlna, nevhodné jsou materiály, jako je polyester, nylon, lycra a podobné. I když má bavlna tendenci vytahovat se, raději investujte častěji do nového spodního prádla, než abyste sáhla po syntetických materiálech.

Jemný prací prostředek

Uvědomte si, že vaše intimní partie jsou dokonalou líhní pro bakterie - vlhko, teplo, nedostatek světla, celý den sedíte s nohama u sebe. Právě proto byste podráždění této oblasti neměli dále zvyšovat podrážděním z necitlivého pracího prášku. Na praní svých kalhotek používejte zásadně hypoalergenní prostředek bez parfumace. Vyhýbejte se také aviváži a bělidlům. Čím menšímu množství chemikálií své genitálie vystavíte, tím lépe.

Měňte je

Zdá se vám to samozřejmé, že si měníte kalhotky každý den? Jenže to bohužel nestačí. Pokud v nich sedíte půl dne v kanceláři, nebo chodíte v horkém dnu, vytváříte ideální prostředí pro kvasinkovou infekci a je nutné měnit kalhotky i v průběhu dne. Právě vaginální výtok poskytuje bakteriím teplém a vlhké prostředí pro jejich množení.

Pozor na tanga

Mohou se vám zdát sexy, ale jejich pásky představují pro bakterie něco jako dálnici - a ta vede od vašeho konečníku přímo do vaší vagíny. A fekální bakterie nejsou zcela jistě tím, po čem by vaše genitálie toužily. Nejhorší věc, kterou vůbec můžete udělat, je jít cvičit v tangách, kdy do hry ještě vstupuje tření a další pot. Snažte se minimalizovat nošení kalhotek typu tanga, brazilek a vůbec jakéhokoli spodního prádla s řemínky. Na sport potom zásadně a výhradně volte bavlněné kalhotky klasického střihu.

Poznejte svou vagínu

K tomu, abyste odhalila případnou nastupující infekci, je nutné znát své intimní partie. Vaginální výtok je zcela normální a pokud nezapáchá, není důvod se znepokojovat. Infekce se projevuje obvykle nejen zapáchajícím výtokem, ale i změnou jeho zabarvení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 věcí, které byste rozhodně měli vědět o vagíně
Nedostatečné zvlhčení: Když sex bolí
Vaginální výtok: Víte, co vám chce říct vaše vagína?
Nejefektivnější způsoby, jak se zbavit kvasinkové infekce
10 věcí, které nejspíš nevíte o vagíně
7 věcí o vašem sexuálním zdraví, které vám lékaři neřeknou