Menu
Úvod  › 

10 věcí, které nejspíš nevíte o vagíně

Denně se jí dotýkáte, považujete ji za nejintimnější část svého těla a dokáže vás přivést až k extázi. Naprosto jistě ale existují věci, které o své vagíně nevíte a které vás překvapí. Tady jsou.

1. Představujte si, že je brčko.

Může vám to připadat trochu divné, ale vagínu je potřeba posilovat jako kterýkoli jiný sval. Spolu s ní totiž posilujete i střed těla. Wendy Powell, která je uznávanou expertkou na cvičení po porodu, tvrdí, že obvykle doporučované posilování, při kterém stisknete vaginální svaly podobně, jako kdybyste chtěli přerušit proud moči, je mnohem méně efektivní, než cvik, při kterém si představí, že je vaše vagína brčkem, kterým chcete vypít tekutinu. Praktikujte tento cvik co nejčastěji a vaše intimní svaly se dostanou do nevídané kondice.

2. Menstruační krev zachraňuje životy.

Zní to zvláštně, ale je to tak. Vědci zjistili, že kmenové buňky obsažené v menstruační kry se mohou používat v léčbě Alzheimerovy choroby a dalších závažných onemocnění.

3. Samočistící vagína.

Lubrikace vagíny slouží k tomu, aby tento orgán zůstal čistý a zdravý. Při menstruačním cyklu je pro vagínu velmi důležité produkovat výtok, který odplaví odumřelé buňky a udržuje vnitřní vaginální prostředí čisté. Vagína vyprodukuje přibližně od půlky do dvou čajových lžiček výtoku denně.

4. Můžete s ní zvedat závaží.

Ruska Tatiana Koževnikova vlastní nejsilnější vagínu na světě a pouze za pomoci svých vaginálních svalů dokáže uzvednout čtrnáctikilogramové závaží. Ať už si o tom myslíte, co chcete.

5. Má něco společného s žraloky.

Vagína i žraloci mají společnou látku jménem skvalen. Obsahuje ji přirozený lubrikant, který vagína vylučuje při vzrušení, stejně jako žraločí játra, protože u žraloků zvyšuje imunitu. A mimoto se přidává do kosmetických krémů. Věděli jste to?

6. Také se potí.

I kdy si to málokdo uvědomuje, i vagína má stovky potních žláz a produkuje pot. Chrání se tak před přehřátím.

7. Depilací jí můžete poškodit.

Depilování může často způsobit odření, které je zase příčinou infekce. Zejména depilování voskem může být příčinou mikrotrhlinek, které zvyšují riziko virové infekce jménem Molluscum Contagiosum, která se projevuje jako vodové puchýřky.

8. Škodí ji vysoké podpatky.

Tím, že denně nosíte vysoké podpatky si oslabujete pánevní dno a tak ochabují i vaginální svaly.

9. Klitoris je dvakrát citlivější než penis.

Ačkoli je klitoris menší než penis (tedy většinou), obsahuje minimálně osm tisíc nervových zakončení, což je dvakrát tolik, než jich najdete na penisu.

10. Výtok je normální.

Nezapáchajícího, čirého nebo bělavého výtoku se nemusíte obávat, protože jde o projev zdravé vagíny. Varovným signálem je zápach, změna konzistence či barvy a samozřejmě také jakékoli svědění a pálení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Moje vagina