Menu
Úvod  › 

Jak zvládnout kopačky

Tak a je to tady! Dostala jste od svého partnera kopačky. Jak je zvládnout a pokračovat dál se vztyčenou hlavou.

Rozbití vztahu a rozchod je velmi nepříjemnou záležitostí, která pro vás navíc bude spojena s bolestí. Nejspíš jste si plánovala společnou budoucnost, měla jste své touhy a sny, které jsou nyní zmařené. Představa budoucnosti, kterou budete muset zcela přehodnotit, je také podle psychologů nejtěžším aspektem rozchodu.

Přátelé a rodina:

V této době se spolehněte na své přátele a rodinu. Snažte se trávit co nejvíc času společně s nimi, ale nemluvte o rozchodu a soustřeďte se na jiné věci.

Nežebrejte:

Nechtějte se vrátit za každou cenu. Zachovejte si vlastní hrdost a v žádném případě nežebrejte, aby vás vzal zpátky. Až přejde první nával emocí, bude vám ze sebe samé nevolno, když si vzpomenete, jak jste se mu podbízela.

Přeorganizujte si život:

Najděte si nový způsob trávení volného času. Nebojte se vyzkoušet nové aktivity; choďte cvičit, zapište se do jazykových kurzů, nechte se zaměstnat jako dobrovolnice. Dělejte cokoli vás baví, a na cokoli máte chuť. Vaše sebevědomí tak dostane tolik potřebnou vzpruhu, dokážete si, že nejste závislá na svém bývalém partnerovi a budete se setkávat s novými lidmi.

Poučte se ze svých chyb:

Nebičujte se a neobviňujte se pořád dokola. Je pravděpodobné, že jste udělala nějaké chyby (ostatně stejně jako váš partner), ale teď máte vynikající příležitost poučit se z nich. Nepřemýšlejte nad tím, co jste mohla udělat jinak, ale o raději o tom, kam se posunou vaše hranice v příštím vztahu.

Choďte na schůzky:

Nezříkejte se schůzek a klidně vyrazte na rande. Nemusí to být setkání s vaším osudovým mužem, ale proč si neužít příjemný večer v pánské společnosti?

Nevrhejte se do dalších vztahů:

Bylo by chybou snažit se přebít pocit prázdnoty rychlým skokem do nového vztahu, kterým si nejste jistá. Dejte si čas, aby se vaše rány mohly zahojit a mohla jste začít nový vztah s "čistým štítem."

Nerozbírejte rozchod:

Je samozřejmě velmi těžké nemyslet na rozchod a je normální, že chcete neustále s každým rozebírat, proč k němu došlo. Jenže pokud budete všechny pořád obtěžovat s nekonečnými monology, v nichž se budete obviňovat a rozebírat každý detail vašeho vztahu, můžete se vsadit, že to vaše přátele brzo přestane bavit. Co je pryč, je pryč a snažte se to brát jako fakt. I když je to těžké, snažte se vztah pro sebe uzavřít. Můžete si například sepsat seznam věcí, které vás na bývalém partnerovi štvaly, a podívat se na něj vždy, když vás přepadne lítostivá nálada. A buďte upřímná, neexistuje člověk, který by neměl žádnou chybu, takže při troše snahy zcela jsitě najdete i nějaké na svém ex.

Vybudujte si ego:

Dělejte si radost a nebojte se sama sebe rozmazlovat. Zajděte si ke kadeřnici, na kosmetiku, kupte si nové šaty. Zapište se do angličtiny, kterou si plánujete už několik let zlepšit. Požádejte své kamarádky, aby vám napsaly věci, kterých si na vás cení. Neseďte a nepřemýšlejte o tom, jaká jste chudinka, ale pohněte se a rozpohybujte. To je základ úspěchu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Neměla jsem si ho brát!
4 způsoby, jak zničit jakékoli manželství
Odejděte! Zachráníte si tak vztah
Rande po rozchodu: Jak začít znovu
Máte se rozvést? Jak poznáte, že nastal čas na rozvod
10 důvodů, proč se muži rozcházejí se ženami