Menu
Úvod  › 

Jak naplánovat líbánky

Svatbou to nekončí a pokud chcete dokonalou tečkou za svatebními oslavami, naplánujte si nezapomenutelné líbánky. Víme, jak na to.

Líbánky, respektive svatební cesta, se často ocitají poněkud v pozadí svatebních příprav. Je přirozené, že veškerý čas a energii věnujete do plánování a příprav svatebního dne a na líbánky už vám nezbývá dech. Jenže romantická svatební cesta, podle vašich představ, představuje dokonalou tečku za vašim významným životním okamžikem. Její přípravě byste měli věnovat stejnou pozornost jako svatbě. Odměnou vám bude zážitek, na který nikdy nezapomenete. Následující tipy vám plánování líbánek usnadní:

Určete si rozpočet

Nejspíš už jste se rozhodli, kolik peněz jste ochotni investovat do své svatby. Nyní byste si měli společně sednout s domluvit se na tom, kolik utratíte za své líbánky. Nemusíte nutně vyrazit za exotikou do karibiku v pětihvězdičkovém hotelu, pokud vše dobře naplánujete, dokonale si užijete i dovolenou pod stanem na Lipně. Předem však musíte vědět, kolik jste ochotni utratit, abyste nezruinovali svůj rozpočet a nemysleli celé líbánky na to, zda si můžete dovolit ještě jednu sklenku vína navíc.

Rozhodněte se kdy a na jak dlouho

Předem se domluvte, zda chcete na svatební cestu odjíždět hned druhý den po svatbě (což znamená, že si uprostřed svatebních příprav musíte ještě zabalit), nebo si chcete nechat čas na zotavení a odjet až za několik dnů. Zvažte i sezónu destinace, kam se chcete vypravit, a tedy případnou variantu, že odjete až za několik měsíců po svatebě. Ujasněte si také, zda chcete jet do jedné konkrétní destinace, nebo jste ochotni rozhodnout se například až podle aktuální nabídky last minute. Podstatné je samozřejmě i to, na jak dlouho chcete odjet.

Vyberte si, kam pojedete

Pokud máte chuť, můžete vyzkoušet zajímavý experiment, kdy každý z vás napíše sám na sebe na papír charakteristiky, které by podle něj měla mít svatební cesta. Jeli byste raději do zimy, nebo do tepla? Moře, nebo hory? Relaxační pobyt, nebo raději akční náplň? Poté můžete své seznamy charakteristik porovnat a vybírat destinace podle těch, v nichž se shodnete. Kromě toho, že tak zúžíte výběr, se o sobě dozvíte další věci.

Sami, nebo s cestovkou?

Rozhodněte se, zda budete chtít raději cestovat "po vlastní ose" s tím, že si budete program tvořit sami, budete nezávislí, ale také nebudete mít nic dopředu zajištěné, nebo raději využijete služeb cestovní agentury. Můžete s předstihem navštívit stránky největších cestovek a zmapovat jejich nabídku a možnosti, které nabízejí. Usnadníte si tak finální rozhodování.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 nejlepších tipů na svatební cestu po Evropě
Svatební účes: Tipy, které se vám vyplatí
Jak si vybrat svatební šaty? Co musíte vědět
4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)
Týden před svatbou: Co musíte udělat pro svou krásu
Plánování svatby: Vychytávky, které oceníte