Menu
Úvod  ›   › 

Plánování svatby: Vychytávky, které oceníte

Obyčejnými papírovými jmenovkami a dortem s nevkusnými figurkami už dávno nikoho na svatbě neohromíte. Inspirujte se moderními svatebními vychytávkami, které povýší vaši oslavu o několik stupňů.

Jistě, můžete mít svatbu ve čtyřech lidech, v civilním oblečení a s gulášem v hospodě. Nicméně pravděpodobně se berete s přesvědčením, že vám to vydrží až do důchodu a že budete mít svatbu jednou za život. Vyplatí se vám tedy zamyslet se nad detaily, které dotvářejí dokonalou atmosféru důstojné svatební oslavy. Zapojte fantazii a vyberte si vychytávky, které vaši svatbu rázem pozvednou o několik stupňů a zajistí vám jedinečný zážitek i atmosféru:

1. Dárky pro hosty

V posledních letech dorazila i do Čech tradice dávání drobných dárků svatebním hostům. Vybírat byste měli však takovou věc, která sice bude vašim hostům připomínat výjimečně strávený den, ale zároveň jim nebude doma sloužit jako zbytečný lapač prachu: "Je určitě příjemné, když host dostane na svatbě dárek. Připadá mi to jako potvrzení toho, že si ho novomanželé váží a vlastně mu tak děkují za to, že oslavil svatbu spolu s nimi. Na druhou stranu už jsem dostala spoustu věcí, které skončily dřív nebo později v koši. Absolutně nás dojala například naše kamarádka, která si s manželem nechala vlastní svatební fotky vytisknout ještě v průběhu dne a každý host při odchodu dostal sadu fotek usmívajících se novomanželů. Nějak jsem nepochopila, co s nimi mám dělat. Kamarádku mám sice samozřejmě ráda, ale netoužím mít doma v rámečku její svatební fotky," říká osmadvacetiletá Linda. Při výběru svatebních dárků pro hosty se proto raději soustřeďte na praktické věci, které budou moci využít. Naprostou klasikou jsou lahvičky vína s etiketou se jmény novomanželů, pokud ale toužíte po něčem originálním, můžete sáhnout po svatebních tužkách, které se v poslední době staly skutečným hitem. Vyrábějí se v bílém dekoru a zdobí je stylový nápis se jmény novomanželů, případně datem svatby. Další oblíbenou možností jsou například skleničky s monogramy novomanželů, které si po přípitku odnesou hosté s sebou domů.

2. Jmenovky na stůl

Pokud slavíte svatbu ve více než čtyřech lidech, určitě budete potřebovat jmenovky, které zabrání zmatkům u stolu a rozpakům z toho, kdo kde má sedět. Vkusné a vhodně vybrané jmenovky se přitom mohou stát originální dekorací svatebního stolu, které podtrhnou sváteční atmosféru: "Už jsem viděla bezpočet homemade jmenovek vybalancovaných na vrcholcích jablek a jde přirozeně o věc osobního vkusu, ale dle mého názoru to ve většině případů vypadá dost podivně. Já osobně jsem příznivkyní jednoduché elegance," tvrdí dvaatřicetiletá Anna, která si organizováním svateb přivydělává. Vystupte z davu a zvolte jmenovky, které si vaši hosté zapamatují. Variantou mohou být například skleničky, na kterých je vyryto jméno hosta, a které splní zároveň funkci originálního dárku pro hosty. Skutečným hitem jsou potom kávové lžičky jako jmenovky na svatební stůl. Lžičky se jménem hosta představují vtipnou dekoraci a současně jsou i milou pozorností.

3. Dekorace na dort

"Nemám ráda typicky načančané svatby, kde má nevěsta šlehačkové šaty a na horním patře dortu sedí dvě holubičky, nebo ještě hůř plastové figurky ženicha a nevěsty. Nemůžu si pomoct, ale tenhle přeslazený styl mi prostře připomíná osmdesátá léta a přijde mi přežitý. Když jsem před třemi lety organizovala vlastní svatbu, snažila jsem se, aby všechno bylo maximálně jednoduché, elegantní a nevtíravé. A pokud můžu soudit, všem hostům se to moc líbilo," svěřuje se se svou zkušeností třicetiletá Kateřina. Dejte vale nevkusným dortům s ještě nevkusnějšími dekoracemi a ozdobte zlatý hřeb své svatební hostiny elegantním a stylovým způsobem. K zimnímu období se například skvěle hodí monogram do svatebního dortu z čirého akrylátu. Průzračný monogram působí na dortu jako křišťálový šperk a vypadá nesmírně křehce a zároveň působivě.

Tip navíc: Svatební diář

Svatba je bezpochyby jedním z nejhezčích a nejdůležitějších dnů vašeho života, ale její plánování se, zcela upřímně, řadí mezi značně infarktové zážitky. Záležitostí a věcí, které je potřeba vyřídit, a na které nesmíte zapomenout, je skutečně hodně. Právě v tomto plánovacím období proto zcela jistě oceníte svatební diář pro plánování svatby. Tato mimořádně užitečná vychytávka je rozdělena do přehledných kategorií, které řeší každý organizátor svatby. Budete tak mít dokonalý přehled, jak jste na tom například s rozpočtem, fotografem, oznámeními, výzdobou, květinami a dalšími nezbytnými svatebními náležitostmi.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 signály, že je zralý na svatbu (anebo ne)
Týden před svatbou: Co musíte udělat pro svou krásu
Zimní svatba: Jak se vypořádat se špatným počasím
7 úžasných nápadů pro zimní svatbu
Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit