Menu
Úvod  › 

Svatební účes: Tipy, které se vám vyplatí

Co se nosí a co udělat proto, abyste ve svůj svatební den vypadala dokonale. Přinášíme vám tipy, které vám zajistí okouzlující účes ve váš svatební den.

Váš účes ve svatební den dotváří celý váš vzhled a představuje finální tečku. Pokud s jeho výběrem sáhnete vedle, do konce života vám jej budou připomínat nepodařené fotky. Jak tedy vybrat ten pravý, když možností jsou tisíce?

Horkým trendem svatebních účesů jsou čelenky do vlasů, čerstvé květiny, jehlice do vlasů a od svatby Williama a Kate i tiáry do vlasů ve stylu princeznovského vzhledu. Při výběru vhodných doplňků však dbejte na to, aby ladily s vašimi svatebními šaty i s celkovým stylem svatby. Nenechte se přitom omezovat délkou vlasů, protože například právě třpytivé čelenky a korunky vypadají skvěle na dlouhých i krátkých vlasech.

Sebelepší účes však nebude mít patřičný efekt v případě, že budou vaše vlasy zničené, matné a lámavé. Několik měsíců před svatbou požádejte svou kadeřnici o aplikaci kvalitních vlasových masek, investujte do kvalitního šampónu a kondicionéru. Je potřeba, abyste vlasové přípravky měli vyzkoušené s dostatečným časovým předstihem a vyhnuli se tak nepříjemným překvapením přímo ve svatební den.

Zejména na jaře a v létě se nevyplatí ani podceňovat poškození, které vlasům způsobuje sluneční záření. I když si totiž lidé většinou uvědomují škodlivý vliv slunce na pokožku, řada z nich stále ještě podceňuje jeho vliv na vlasy. Přitom i ony potřebují ochranný faktor, který minimalizuje škodlivý vliv UV paprsků. Ty zanechávají vlasy dehydrované a matné. Minimálně několik měsíců před svatbou proto věnujte svým vlasům adekvátní péči. Odměnou vám bude zářivá hříva ve svatební den.

V létě je potřeba počítat s velkou vlhkostí vzduchu, která může vaše pracně vyžehlené vlasy změnit zpátky v neposlušné kudrny. Stejně tak vás nebudou poslouchat ani příliš nakadeřené vlasy. Počítejte s tím, že v létě se budete potit, můžete zmoknout a vůbec bude váš účes vystaven mnoha zátěžovým faktorům. Místo toho, abyste se vlasy snažili přinutit dělat něco, co jde proti jejich přirozenému vzhledu, zvolte raději účes, který bude respektovat vaše vlasy takové, jaké jsou. Nebudete se pak muset stresovat tím, jak se v průběhu dne váš účes rozpadá a mění jinak, než byste si představovali.

Před svatebním dnem se také vyvarujte zásadních změn střihu, prodlužování vlasů a podobných úprav. I když vás možná lákají svůdné fotky ve svatebních přílohách magazínů, cokoli, co nemáte dostatečně předem vyzkoušené, může být zdrojem velkého zklamání. Uvědomte si také, že pokud zvolíte přísný, hladce sčesaný účes, na fotografiích budete vypadat o něco starší. Ležérní, nedbale elegantní, účes vám naopak roky ubere. Nepřehánějte to ani s množstvím vlasových přípravků, které budete mít ve svůj svatební den ve vlasech. Pokud svou hřívu zatížíte velkým množstvím vlasové kosmetiky, dosáhnete jen matného a splihlého vzhledu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší chyby, které děláte při plánování svatby
Nástrahy letní svatby
Největší svatební chyby: Jak se jim vyhnout
Sex o svatební noci: Co ano a co ne