Menu
Úvod  › 

Jak si vybrat svatební šaty? Co musíte vědět

Budete se vdávat a přirozeně chcete, aby si vás všichni pamatovali jako tu nejkrásnější nevěstu. Jakými pravidly se vám vyplatí řídit se při výběru svatebních šatů?

1. Doplňky jsou tím, co korunuje váš vzhled a dotváří vaše šaty. Rozhodněte se pro jeden styl (například romantický, antický, extravagantní atd.) a v rámci něj volte i doplňky. Řiďte se heslem, že síla je v jednoduchosti.

2. Pokud budete mít, v duchu amerických svateb, družičky oblečené do stejných šatů, neměly by být zdobnější než šaty nevěsty. Stejně tak by neměly být družičky oblečené do bílých šatů (kromě malých holčiček), ale volte pro ně kontrastní barvy.

3. Ať už si svatební šaty kupujete, půjčujete, nebo si je necháváte šít, vždy dbejte na kvalitu látky a ušití. S levnou látkou, která se mačká a nedrží tvar, šaty nikdy nemohou vypadat dobře.

4. Líbí se vám určitý model od konkrétního návrháře, ale půjčovné nebo jeho cena dalece přesahuje vaše finanční možnosti? Zkuste pořádat šikovnou švadlenu, aby vám je podle fotografie zkusila ušít. Napodobeninu jednoduššího modelu zcela určitě zvládne.

5. Svůj vysněný model se vydejte vybírat sama a nenechte se nikam tlačit houfem kamarádek, z nichž každá má jiný názor. Teprve ve stádiu, kdy budete mít své favoritky, požádejte jednu nebo dvě kamarádky, aby šly s vámi, podívaly se, jak vám šaty sednou a vyjádřily upřímně svůj názor.

6. Vyberte si šaty, které dokonale padnou vaší postavě a skryjí její nedostatky. Jestliže oplýváte plnými tvary, volte jednoduchou linii, která vám nebude zbytečně přidávat kila navíc. Postavě tvaru hrušky budou slušet šaty do áčka, které skryjí širší boky a stehna. Vysoké, štíhlé nevěsty s chlapeckou postavou by měly sáhnout spíš po nabíraných šatech, které jim dodají chybějící ženské křivky.

7. Podvazky. Někdo je miluje, jiný nenávidí, ale podvazky zkrátka ke svatbě patří a neměla byste se jich vzdávat. Kromě toho, že zabrání tomu, aby se vám pod šaty rýsoval a hrnul lem punčoch, pomohou vám i hezky vytvarovat postavu.

8. Vypůjčit si nemusíte jen svatební šaty, ale i šaty na svou svatební party. Půjčovny většinou nabízejí i modely tohoto typu a půjčovné vás vyjde mnohem levněji než, kdybyste si šaty měla kupovat.

9. Ačkoli tradiční barvou nevěst je bílá, ve skutečnosti tato barva sluší jen málokomu. Většina žen v ní vypadá příliš tvrdě a jejich obličej získává zbytečně ostré rysy. Mnohem slušivěji působí barva slonové kosti, nebo krémová.

10. Nesnažte se ověsit příliš velkým množstvím šperků. Volte raději jeden ústřední nápadnější šperk a dolaďte jej už pouze několika nenápadnými. Máte působit jako elegantní nevěsta a nikoli jako blýskavá cetka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Svatební šaty pro každou postavu
Nástrahy letní svatby
Největší svatební chyby: Jak se jim vyhnout
Svatební účes: Tipy, které se vám vyplatí