Menu
Úvod  › 

Svatební šaty pro každou postavu

Velký zadek, široká ramena, malá postava? Žádný problém. Vyberte si svatební šaty přesně na míru své postavy. Ukážeme vám jak.

Konečně si vybíráte své svatební šaty a nejspíš se cítíte ztracená v množství materiálů, střihů a barev, které jsou v každém svatebním salónu k dispozici. Pomůžeme vám vybrat ty pravé, které vám budou skutečně slušet.

Postava: Přesýpací hodiny

Můžete být vysoká nebo malí, ale pro vaší postavou jsou typické křivky. Máte přirozeně štíhlý pas, střední nebo velká prsa, úzká ramena, široké boky a výrazný zadek. Snažte se najít šaty s výraznými detaily, jako jsou například korálky, vyšívání, nebo krajkové vsadky, které odvedou pozornost od vašich problematických partií a přitáhnou oči k silnějším stránkám. Budou vám slušet šaty áčkového střihu nebo balónovou sukní, které zvýrazní váš štíhlý pas.

Postava: Hruška

Vaše postava se rozšiřuje od pasu dolů. Ženy s postavou typu hruška mají obvykle úzký hrudník, menší prsa a štíhlý pas. Disponují také širšími boky, vetším zadkem a silnějšími stehny. Snažte se vybírat šaty, které vám opticky zvětší prsa a schovají problematičtější partie boků a zadku. Budou vám slušet šaty empírového střihu (přestřižené pod prsy), balónová sukně, do které se schová váš zadek, případně áčkový střih.

Postava: Jablko

Štíhlé nohy, úzká ramena, ale široký hrudník a větší břicho jsou hlavními poznávacími znameními žen s postavou typu jablko. Nebude vám slušet balónová sukně, která potlačí vaše hezké nohy a neúměrně zvýrazní břicho. Hezky budete vypadat v šatech áčkového střihu, ale můžete si dovolit i kratší délku sukně. Pokud natrefíte na minišaty, které vám padnou, rozhodně neváhejte.

Postava: Drobná

Jste malá, subtilní postavy, s téměř žádnými křivkami. Opticky vám pomohou detaily na dolním lemu šatů, které vaši postavu prodlouží. Můžete si dovolit experimentovat s různými střihy, budou vám slušet například asymetricky střižené šaty, empírový či tulipánový střih. Dejte si však pozor na množství detailů. Volte raději jednoduché šaty, v kterých nebudete vypadat jako dortová panenka.

Postava: Atletická

Máte štíhlé, vysoké tělo s nemnoha křivkami. Malý zadek, drobná prsa, ale silná kostra a svaly jsou vaším poznávacím znamením. Budou vám slušet rovně střižené šaty, empírový střih, nebo balónová sukně, které vám dodají chybějící křivky.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
18 tipů, jak ušetřit na svatbě
Jak vybrat místo na svatební hostinu
Syndrom příšerné nevěsty