Menu
Úvod  › 

5 důvodů, proč jsou muži nevěřní

Máte pocit, že zrovna vašeho partnera se nevěra nikdy týkat nebude? Potom čtěte, jaké jsou nejčastější příčiny mužské nevěry. Budete se divit.

Můžete si stokrát namlouvat, že vás se nevěra netýká a nikdy týkat nebude, ale statistiky mluví jasně: Víc než polovina lidí byla někdy v životě nevěrná a nevěra je nejčastější přičinou rozvodů a krachů vztahů. Přitom k tomu, aby vám byl partner nevěrný, není potřeba mnoho. Tady jsou nejčastější důvody mužské nevěry:

1. Příležitost

Podle výzkumů je nejčastějším důvodem nevěry situace, kdy muži "jen" využili příležitosti, která se jim nabízela. Psychologové, kteří se tématem nevěry zabývají, tvrdí, že jen málokterý muž, který byl nevěrný, nevěru zamýšlel dopředu. V naprosté většině případů vyplynula nevěra ze situace a příležitosti, která se nevěrníkovi nabízela. Nezanedbatelnou roli přitom při tomto typu nevěr hraje alkohol. Odborníci také tvrdí, že nejčastější podobu tohoto typu nevěry je románek na jednu noc.

2. Nuda

Druhé místo na žebříčku nevěrných motivací obsadila, podle průzkumu odborníků, jednoznačně neuda. Muži se údajně velmi často dopouštějí nevěry proto, aby unikli z reality všedních dnů, nudě v posteli a vztahového stereotypu. Hledání vzrušení, které by je vzdálilo od nezajímavého běžného života a rutiny, je mocnou motivací. Podle psychologů se muži, většinou mylně, domnívají, že mimomanželskou aférou se jim podaří uniknout rutině partnerského vztahu. Pokud se k tomu připojí navíc ještě nespokojenost v sexuální oblasti, nová zkušenost s novou sexuální partnerkou se najednou začíná jevit v mnohem přitažlivějším světle.

3. Nespokojenost se životem

Pocit, že se váš vztah vyčerpal, že máte jen málo nových prožitků a podnětů, že sedíte od rána do večera v práci, může být velmi silnou motivací pro mimomanželský poměr. Nedostatečné naplnění života a pocit, že žijí všechny dny úplně stejně bez jakékoli náplně a vzrušení, vede často muže do náruče jiných žen.

4. Krize středního věku

To, že váš drahý trpí krizí středního věku, poznáte jednoduše podle toho, že najednou začne inzenzivně sportovat, chodí se zataženým břichem, pořídí si drahé auto - a také milenku. Krize středního věku se, podle psychologů, typicky objevuje mezi čtyřicátým a padesátým rokem, kdy muži čelí tváří v tvář svému stárnutí a pocitu, že si vlastně nic neužili. Snaží se to proto co nejrychleji dohnat a milenka jim má zajistit věčné mládí, protože si nevěrou dokazují, že jsou stále ještě "chlapáci."

5. Nedostatek romantiky

Možná se vám to bude zdát poněkud nechlapské, ale muži si, stejně jako ženy, užívají nejvíce období zamilovanosti, kdy z vás romantika jen stříká a poznáváte jeden druhého. Pozdější stádia vztahu, která jsou nutně poznamenaná stereotypem a všedností, mohou dát mužům pocit, že lásku už vyprchala a oni se začnou poohlížet po jiném objektu zájmu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak rozloučit po sexu jedné noci?
20 signálů, že je vám nevěrný
Ženy podvádí stejně často jako muži
5 signálů, že kromě vás chodí ještě s jinou