Menu
Úvod  › 

10 nejhorších způsobů, jak se rozejít

Rozchod není nikdy příjemnou záležitostí, ale pokud jí dáte kopačky některým z následujících způsobů, nemůžete se divit, že vás bude chtít zabít.

1. Rozchod po SMS

Možná vám rozchod po SMS přijde pohodlnější, protože se jí nemusíte dívat do očí, abyste jí vysvětlili, že už pár měsíců souložíte s Ivetou z obchodního na kopírce ve vaší kanceláři. To ovšem nemění nic na faktu, že tímhle způsobem se rozcházejí jen bezpáteřní hulváti a až opadnou největší emoce, rozhodně na sebe nebudete hrdí.

2. Rozchod přes třetího člověka

Už vás váš vztah nebaví a vykládáte to na potkání každému, kdo je ochoten poslouchat? Nicméně jste ještě nesebrali odvahu říct to své přítelkyni do očí? Gratulujeme. Právě jste získali titul největšího křiváka okresu. Je totiž jen otázkou času, kdy se to přes někoho dalšího dozví.

3. Rozchod: "Potřebuji víc prostoru"

Můžete být tím nejzaměstnanějším člověkem na světě, ale jakmile uvedete jako důvod svého rozchodu tuto slabomyslnou větu, je každému jasné, že potřebujete prostor především další ženy. A ví to i vaše přítelkyně.

4. Rozchod s pomluvami

Je celkem nepodstatné, co jste si s přítelkyní udělali, jestli neuměla vaší oblíbenou svíčkovou, nebo vám zahýbala s nejlepším kamarádem. Pravidlem zůstává, že byste měli mít dostatek sebeúcty, abyste si nemuseli špinit ruce pomluvami. Vaše špinavé prádlo nechte za dveřmi ložnice.

5. Rozchod: "Nikdy jsem tě skutečně nemiloval."

Pokud se rozcházíte hodně emotivně, možná máte touhu jí co nejvíc zranit, ale máte opravdu zapotřebí zničit všechny vzpomínky na to hezké, co mezi vámi kdy bylo? Rozejít se můžete i s grácií a nemusíte svou úctu zakopávat tak hluboko.

6. Rozchod: "Má matka/kamarádi měla/měli pravdu."

Váš rozchod je jen mezi vámi dvěma, tak do něj netahejte nikoho jiného. Poznámky o tom, co si vaše matka myslela o tom, jak se vaše přítelkyně obléká/chová/vaří si nechte od cesty a zůstaňte věcní.

7. Rozchod před svědky

Nejubožejší a nejpatetičtější druh rozchodu, jaký můžete zvolit, je rozchod před svědky. Možná si připadáte chlapácky, když jí dáváte kopačky před svými kamarády, ale jediné, o čem tento druh rozchodu vypovídá je absolutní nedostatek vkusu a soudnosti.

8. Prázdný byt

Vaše přítelkyně se vrací domů z práce a v prvním okamžiku má pocit, že v prázdném bytě řádili zloději, do té doby, než si všimne, že chybí jen vaše věci. A čeho tímto rozchodem chcete dosáhnout? Toho, abyste nemuseli nic vysvětlovat? A sami sobě se do očí budete moci podívat?

9. Rozchod: "Zůstaneme přáteli."

Za tuhle větu byste zasloužili kopnout do kolene. Konejšíte tím své vlastní výčitky svědomí, nebo chcete utěšit jí? Každopádně si pro to zvolte jinou "náplast" než falešnou naději.

10. Rozchod: "Jsi pro mě moc dobrá."

Chcete jí skutečně říci, že pro ni nejste dost dobrý, nebo s ní prostě nehodláte pitvat skutečné důvody vašeho rozhodnutí. Měli byste k ní mít alespoň tolik slušnosti, abyste jí nevykládali takové bludy, kterým nevěříte ani vy, ani ona.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 signálů, že vaše přítelkyně pomýšlí na nevěru
Otázky, které byste si měli položit, než se rozvedete
O čem si nikdy nepsat se svou ex
7 likvidátorů vztahu
Sedm kroků k ukončení špatného vztahu