Menu
Úvod  › 

5 překvapivých pozitiv rozvodu

Rozvádíte se? Ne vždy je rozvod negativním rozhodnutím. Představujeme vám jeho pět překvapivých pozitiv.

Je jasné, že rozvod není žádná hitparáda a je obvykle vyvrcholením nastřádaných konfliktů a hádek. S ženou, s níž jste chtěli strávit zbytek života, jste na nože, váš dosavadní život je v troskách, jste pod obrovským tlakem a ve stresu. I když vám to může připadat jako nesmysl, i rozvodové peklo má svá překvapivá pozitiva. Tady jsou:

1. Budete šťastnější.

Většina lidí, kteří se rozvádějí, má strach, jestli vůbec zvládnou single život. Nemějte strach. Nehledě na to, jak mizerně se cítíte, vaše deprese nebude trvat věčně. Vědci z Kingston University zjistili, že rozvedení lidé se cítí nejlépe v prvních pěti letech po rozvodu.

2. Budete zdravější.

I když vědci neustále zdůrazňují, že manželství má na vaše zdraví pozitivní vliv, řeč je však pouze o šťastném manželství. Nešťastné manželství má naopak na zdraví lidí velmi negativní vliv. Pokud máte na výběr mezi setrváváním v nespokojeném manželství a rozvodem, pro vaše zdraví bude rozhodně lepší druhá varianta. Celá řada studií dokázala, že nešťastné a konflikní manželství může váš zdravotní stav zhoršit víc, než když zůstanete single. Rozvodem se tak můžete vyvarovat například kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny, artritidy, diabetu, či deprese.

3. Vaše děti budou šťastnější.

Odborníci varují před rozšířeným mýtem, kdy spolu rozhádaní rodiče setrvávají pouze kvůli dětem. Pokud je vaše manželství nešťastné a konfliktní, vaše děti to velmi dobře cítí a trpí tím mnohem více než dospělí. Paradoxně svým dětem v této situaci ulevíte, pokud se rozejdete a vaše vztahy se tak zklidní a "vyčistí." Kromě toho dáte svým dětem lepší příklad než neustálými konflikty a hádky.

4. V dalším manželství budete šťastnější.

I když můžete mít po rozvodu pocit, že už nikdy nedokážete navázat žádný vztah a žádný další vztah nebude fungovat, nebojte se znovu zamilovat. Podle průzkumu, jehož závěry byly zveřejněny v Marriage Foundation, máte po rozvodu naopak větší šanci, že se vám následující vztah povede. Podle vědců končí pětačtyřicet procent prvních manželství rozvodem, u druhých manželství už je to jen jednatřicet procent a u třetích ještě méně.

5. Budete mít větší kontrolu nad svým životem.

Podle vědců mají lidé, kteří se rozvedli, pocit větší kontroly nad svým životem a v budoucnu lépe odolávají případnému manipulatitivnímu chování.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 nejčastější důvodů rozchodu
Otázky, které byste si měli položit, než se rozvedete
Sedm kroků k ukončení špatného vztahu
Největší mýty o manželství
10 nejhorších způsobů, jak se rozejít