Menu
Úvod  › 

7 důvodů, proč ženy podvádějí lépe než muži

Ženy jsou v utajování nevěry úspěšnější než muži. Jak to, že vám vaše drahá nasadí parohy s takovou elegancí, že ani nestačíte mrknout?

Statistiky mluví jasně. Muži prý podvádějí mnohem častěji než ženy. Otázkou ale je, jestli jsou muži skutečně větší nevěrníci, nebo jen ženy dokáží své aférky lépe skrývat. Psychologové totiž tvrdí, že ženy jsou v utajování nevěry mnohem úspěšnější a lepší než muži. A tady je přehled důvodů, proč vám vaše drahá nasadí parohy tak, že se o tom nikdy nedozvíte:

1. Viděly to ve filmech.

Zatímco vy se díváte na akční střílečky, ona ve volném čase sleduje romantické filmy a tam se složitosti vztahů i nevěry řeší každých pět minut. A vzhledem k tomu, že je všechny viděla už stokrát, má takovou teoretickou průpravu, o které vy si můžete nechat jen zdát.

2. Rozdávají falešné kontakty.

Neříkejte, že už se vám to nestalo. Skončíte s ní po pár hodinách v posteli (anebo jen vášnivým flirtem) a samozřejmě předpokládáte, že si to časem zopakujete. Jenže když zavoláte na číslo, které vám dala, zjistíte, že neexistuje, nebo patří někomu úplně jinému. Muži jsou v tomto ohledu mnohem přímější. Když nemáte zájem o pokračování, jednoduše jí to řeknete a neobtěžujete se s falešnými kontakty.

3. Pachové stopy.

Když přijde domů a voní jiným parfémem, vždy může říct, že se po cestě domů stavila v parfumérii a vy nemáte důvod jí nevěřit. Vy se ale na totéž budete vymlouvat dost obtížně.

4. Kosmetické maskování.

Když vám udělá milenka "cucflek", těžko budete doma vysvětlovat, že jste se v práci praštili o kopírku. Oproti tomu ona má v podobných situacích k dispozici make-up, korektory a sadu dalších kosmetických maskovadel, která dokonale zahladí jakékoli stopy.

5. Mají větší emoční inteligenci.

Marná sláva. Ženy mají vyšší emoční inteligenci než muži a navíc mají lepší instinkt. To, že ji podezříváte, vyčenichá ještě dřív, než vás to vůbec napadne.

6. Věnují pozornost detailům.

Je to nespravedlivé, ale je to tak. Příroda ženy vybavila k nevěře mnohem lépe než muže. Věnují totiž pozornost detailům, zatímco muži mají tendenci vnímat skutečnost jako celek. Takže když před vámi bude chtít utajit svou aférku, bude za sebou zametat všechny myslitelné důkazy.

7. Nemají potřebu chlubit se.

Buďme upřímní. Když už se vám podaří nabrnknout si luxusní milenku, rozhodně si to nenecháte pro sebe a při nejbližší příležitosti se tím pochlubíte kamarádovi u piva. A ten to doma řekne manželce... a nejpozději za pár týdnů se to donese z úplně nečekaného zdroje i vaší drahé polovičce. Oproti tomu ženy si své milence nechávají spíš pro sebe a často se nesvěří ani své nejlepší kamarádce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 faktů o nevěře, které vás překvapí
Test: Kolik toho víte o nevěře?
6 typů nejčastějších nevěrníků
Podvést, či nepodvést? Fakta o nevěře, která byste měli znát
Signály podle kterých poznat nevěru
Co musíte udělat, když zjistíte, že vás podvádí