Menu
Úvod  › 

8 faktů o nevěře, které vás překvapí

Většina nevěrných mužů stále miluje svou partnerku. Nejčastěji vás podvedou se ženou, kterou znají a někdy může nevěra vašemu vztahu i prospět. Představujeme vám skutečnosti o mimomanželském poměru, které vás nejspíš překvapí.

1. Většina nevěrných mužů stále miluje svou partnerku.

To, že si muž dopřeje milostný románek, ještě neznamená, že by přestal milovat svou právoplatnou partnerku. Podle odborníků nejčastěji dochází k nevěře v období, kdy si děti začínají budovat vlastní život, stávají se samostatnými a přestávají potřebovat stárnoucí rodiče, kteří musí znovu najít společnou řeč. Nevěrní muži jsou často s některými aspekty vztahu nespokojení, nicméně většina z nich svou partnerku stále miluje.

2. Muži se nejčastěji dopouští nevěry s ženami, které znají.

I přes obecnou představu, že nevěrníci loví své oběti v barech a klubech, se ve skutečnosti muži dopouští nevěry nejčastěji s těmi ženami, které znají. Podle průzkumů začíná víc než šedesát procent románkou na pracovišti. Pokud tedy žárlíte na svého partnera, zaměřte svou pozornost spíše na jeho kolegyně.

3. Muži podvádí, aby zachránili své manželství.

Nevěrní muži často stále milují své ženy, ale neumí řešit vztahové problémy, proto se je snaží "zalepit" nevěěrou. Často vedle sebe "vydržují" manželku i milenku a paradoxně jejich legální vztah prodělá často alespoň krátkodobé zlepšení.

4. Muži trpí po nevěře výčitkami svědomí.

Pokud máte pocit, že všichni nevěrníci jsou muži bez jakýchkoli morálních zábram, budete následujícím zjištěním odborníků poněkud překvapena. Ti totiž zjistili, že po mimomanželském sexu trpí většina mužů silnými výčitkami svědomí a pocity viny.

5. Na počátku nevěry jsou muži pozornější.

Pokud vás začne zahrnovat komplimenty, je mnohem pozornější i sexuálně aktivnější, měla byste zpzornět a podívat se po ženských šatech na jeho oblečení. Je totiž prokázané, že když muž podvádí, směrem ke své partnerce je zpočátku mnohem více aktivnější. Nápadná změna sexuální aktivity by vám měla být vždy podezřelá.

6. Ženy podvádějí stejně jako muži - a jejich románky jsou nebezpečnější.

Výzkum z Indiana University zukázal, že muži i ženy podvádějí stejně, nicméně motivace k nevěře je odlišná. Zatímco muži se soustřeďují spíše na tělesný kontakt, pro ženy je podstatnější emoční souznění. Přitom však odborníci upozorňují na to, že nejpustošivější jsou právě nevěry bez tělesného kontaktu.

7. Ženy často ví, že je manžel podvádí.

I když může mít nevěrník pocit, že je nepolapitelný a jeho drobné odbočky prochází bez povšimnutí, není tomu tak. Vědci zjistili, že ženy často o záletech manželů víc, nicméně nejsou ochotné nic řešit a proto se tváří, jako kdyby o ničem nevěděly.

8. Nevěra může upevnit vztah.

Nevěra jako polibek smrti pro vztah? Ne vždy. V některých případech vede, podle odborníků, naopak k utužení vztahu a zesílení vazeb mezi partnery. Raději na to však ale nespoléjte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
K fraktuře penisu dochází nejčastěji při nevěře
20 signálů, že je vám nevěrný
Ženy podvádí stejně často jako muži
5 signálů, že kromě vás chodí ještě s jinou
5 důvodů, proč jsou muži nevěřní