Menu
Úvod  › 

Podvést, či nepodvést? Fakta o nevěře, která byste měli znát

Uvažujete o tom, že byste si střihli mimomanželský románek? Zvažte všechna pro a proti. Přinášíme vám argumenty, které vám pomohou se rozhodnout.

Samozřejmě. Morálně a eticky je to jasná volba, ale morálka je jednou stranou mince a jiskřivý flirt se sexuálním nábojem tou druhou. Může vám nevěra přinést něco dobrého a co naopak svou aférkou můžete ztratit? Shromáždili jsme všechny argumenty, které mluví pro i proti partnerské nevěře:

PRO

Nevěra je zábavná a snadná

Snad nikdo na světě nepodvádí proto, že by ho to nebavilo, nepociťoval by jiskření a musel se k nevěře přemáhat. Nevěra je vzrušující a mnohem jednodušší, než si je většina lidí ochotna vůbec připustit. Navíc je často podnětem a impulsem, který oživí váš poněkud monotónní život.

Nové intenzivní city

Když vynecháme možnost alkoholového jednonočního románku, který si střihnete po pařící jízdě v baru, je nevěra téměř vždy spojená s novými intenzivními city, které už jste dlouho nepocítili. Nemusí to být nutně zamilovanost a láska v klasickém slova smyslu, ale třeba i pocit porozumění, spojení, nebo sexuální přitažlivosti.

Končí vždy vyvrcholením

Těžko byste se odhodlali k nevěře, kdyby to mezi vámi nejiskřilo, dotyčná vás nepřitahovala a nebylo tam sexuální napětí. Je prokázáno, že téměř každý sex při nevěře končí vyvrcholením obou partnerů, protože adrenalin zkrátka v tomto ohledu pracuje pro vás. Takže může mimomanželská aférka zastat roli sexuálního životabudiče.

PROTI

Pocit viny

Stačí, když si promítnete, co všechno jste spolu zažili a jak by vám bylo, kdybyste se ocitli v roli své podváděné partnerky, a nutně se musí dostavit pocit viny. Nevěra zkrátka není nic hezkého a můžete si jí omlouvat, čím chcete, hořká pachuť tam zůstane stále.

Strach

Můžete být sebeostřílenější a sebedrsnější, ale nikdy při podvádění nedostanete z hlavy strach z toho, co by se stalo, kdyby se na všechno přišlo. A co je horší; nebudou vás tyhle myšlenky trápit jenom přímo při aktu nebo bezprostředně po něm, ale v podstatě navždy, protože minulost vás může dostihnout kdykoli.

Nutnost zraňovat

Samozřejmě se můžete se svou milenkou dohodnout, že váš románek bude založen výhradně na sexu, ale nikdo už vám nikdy nemůže zaručit, jestli to tak skutečně bude. Klidně se vám může stát, že až se rozhodnete svůj románek ukončit, budete čelit nepředvídatelným komplikacím například v podobě scén a vydírání ze strany milenky.

Porušení důvěry

Pokud se někdy na váš úlet přijde, je sice možné, že se vám podaří ve vašem vztahu pokračovat, ale u nikdy na něj nenavážete tam, kde jste přestali a už nikdy se vaše vzájemná důvěra nedostane do takového stádia jako předtím. Můžete se sice oba tvářit, že se to nestalo, ale oba o tom budete vědět a navždy to bude mezi vámi jako temný stín vašeho vztahu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 důvodů, proč jsou ženy nevěrné
5 signálů, že vaše přítelkyně pomýšlí na nevěru
8 faktů o nevěře, které vás překvapí
Test: Kolik toho víte o nevěře?
6 typů nejčastějších nevěrníků