Menu
Úvod  ›   › 

5 tipů, kde strávit Vánoce

Chcete se vyhnout vánočnímu šílenství? Odcestujte! Vánoční a silvestrovská turistika je stále populárnější. Přinášíme vám pět tipů na nejoblíbenější vánoční destinace, které byste měli určitě vyzkoušet.

Už od října vás začnou supermarkety a televize masírovat vánočními reklamami a s postupujícím časem se šílenství začne už jen zvětšovat. Sprint mezi regály ve snaze ulovit dárky na poslední chvíli, všeobecná nervozita, davy lidí a rozmočená břečka na chodnících. Máte každý rok z Vánoc podobný dojem? Potom je nejvyšší čas připojit se k trendu posledních let a odjet trávit Vánoce, případně i Silvestra, mimo domov a dopřát si sváteční dny ve znamení skutečné pohody a relaxu.

Domácí Vánoce už nejsou v kurzu

Domácí vánoční stres už je beznadějně "out." Podle informací Asociace českých cestovních kanceláří a agentur vloni strávilo Vánoce či Silvestra mimo domov přibližně dvě stě dvacet tisíc lidí, přičemž sto dva tisíc jich odjelo na svátky do zahraničí. V kurzu přitom už zdaleka nejsou jen obligátní Krkonoše nebo lyžování v Alpách, ale stále více lidí objevuje kouzlo vánočních oslav v teple exotických destinací. Není divu; pokud se totiž rozhodnete pro toto řešení, jedinou vaší starostí bude koupě zájezdu, nebo letenky, výběr ubytování, pojištění v zahraničí a zabalení kufrů. Oproti vánočním přípravám a stresu v domácím prostředí jde o značnou úsporu času, energie i nervů.

Pokud však budete chtít na poslední prosincové dny odcestovat, je nejvyšší čas vybrat a zarezervovat si přepravu (případně kompletní zájezd) do vysněné destinace. Nezapomínejte na to, že v prosinci jsou často už letenky na frekventované předvánoční termíny vyprodané, protože za svými rodinami cestuje na svátky velké množství lidí. Stejně tak se rapidně sníží i počet nabízených zájezdů. Na druhou stranu, pokud je vám jedno, kde Vánoce strávíte a nemáte žádnou preferovanou variantu, máte šanci, že se vám podaří získat zajímavou slevu na poslední chvíli. Stresovou záležitostí už v dnešní době nemusí být ani výběr cestovního pojištění. Využít můžete internetové služby porovnání cestovního pojištění, které vám během několika sekund a z pohodlí vašeho domova nabídne nabídky všech pojišťoven podle vašich konkrétních požadavků, a vy si jen vyberete tu nejvýhodnější. Jaké vánoční destinace patří tedy mezi ty nejoblíbenější?

1. Vánoce v New Yorku

Létá se tam za příslovečnou hubičku a strávíte tam Vánoce, na které nikdy nezapomenete. Řeč je o městě, které nikdy nespí, tedy New Yorku. Pokud se nechcete zcela vzdávat vánoční atmosféry a strávit Vánoce na pláži pod slunečníkem, určitě se vydejte do New Yorku, kde najdete tu nejimpozantnější vánoční výzdobu, jakou si vůbec dokážete představit. V Rockefellerově Centru objevíte pravděpodobně nejznámější a největší vánoční strom na světě a celé město tepe ve vánočním rytmu. Ať zamíříte kamkoli, ulice jsou prostoupené duchem Vánoc, pořádají se vánoční výstavy a představení. Rozhodně nesmíte minout Central Park a poslechnout si koledy a vánoční písně v podání pouličních umělců. Pro příznivce "městského stylu" Vánoc je zkrátka NY tou suverénně nejlepší volbou.

2. Za Santou do Finska

Máte malé děti, nebo si zkrátka chcete užít koncentrovanou romantiku Vánoc? Nikde se vám to nepodaří tak dokonale jako ve finském městě Napapiiri, které je označováno jako "hlavní město Vánoc." Právě tady má totiž sídlo Santa Claus se všemi svými pomocníky. Městečko leží na samé hranici polárního kruhu a zejména děti určitě ocení návštěvu dvou zdejších hlavních atrakcí, kterými jsou vesnička Santa Clause a Santa Park. Najdete tady Santovu kancelář, obchody, restaurace, ale i hlavní poštu, kde si můžete zakoupit speciální známky. Finské Vánoce zůstanou v paměti zejména vašich potomků.

3. Plovoucí vánoční strom v Riu

Netrváte na vánočních tradicích a máte rádi show? Potom na Vánoce rozhodně zamiřte do brazilského Ria de Janeira, které představuje další velmi populární vánoční destinaci. Užijete si tu neopakovatelnou sváteční atmosféru tvořenou fantastickými ohňostroji, trhy, koncerty a tanečními představeními. Kromě toho se můžete těšit na největší plovoucí vánoční strom na světě (je zapsán i v Guinessově knize rekordů). Každý rok se do města sjede víc než sto tisíc návštěvníků, aby si tuto pozoruhodnost mohli prohlédnout a k jeho vztyčení je zapotřebí dvanáct set dělníků.

4. Exotika na Bali

Vánoční oslavy vás příliš nezajímají? Potom odjeďte na Bali, které se v posledních letech stalo oblíbeným útočištěm všech cestovatelů, kteří opovrhují klasikou ve stylu smaženého kapra a bramborového salátu. Místo jehličí vás tu čeká tradiční vánoční výzdoba z mladých banánových listů, místo tradičního stědrovečerního menu si pochutnáte na zdejších pálivých pokrmech z ryb a plodů moře. Slaví se na ulicích, kolektivně a až do časných ranních hodin.

5. Vánoce v Las Vegas

Toužíte po akčních Vánocích? Nikde vám nesplní vaše přání lépe než v Las Vegas. Moře světel, kasín, restaurací a klubů se stává každý rok vánočním cílem turistů, kteří tady netradičním způsobem oslaví poslední dny v roce. Nikdy jinde na světě nenajdete takovou koncentraci více či méně neobvyklých atrakcí a představení. Ať už se sem vydáte s dospělými nebo dětmi, pulsující velkoměsto vás zaručeně dostane. Vyhledávanou atrakcí je vánoční fontána v Bellagio Hotel, vesnička Santy s magickým lesem, nebo například sladká exkurze do čokoládové továrny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Jak prožíváte Vánoce?
Murphyho vánoční zákony pro muže
Murphyho vánoční zákony pro ženy
Tipy na vánoční dárky pro ni
Vánoční inspirace: Dárky, které muži chtějí