Menu
Úvod  › 

5 signálů, že vaše přítelkyně pomýšlí na nevěru

Váš vztah vypadá jako velká idyla, ale vaše dokonalá přítelkyně už má v hlavě možná myšlenky na nového milence. Následujících pět situací může být signálem, že pomýšlí na nevěru.

Zdá se vám, že žijete v idylickém vztahu, možná dokonce pomýšlíte na společnou budoucnost. Problém je v tom, že pod sladkými pohledy a řečičkami vaší přítelkyně se klidně mohou skrývat černé myšlenky na nevěru. Předtím, než začnete sami sebe přesvědčovat, že vám se nic podobného stát nemůže, uvědomte si, že víc než pětadvacet procent žen přiznává, že bylo svému příteli nevěrných. A následující situace jsou z tohoto hlediska mimořádně rizikové:

1. Je jí 25, nebo 30, nebo 35, nebo...

Může se vám to jevit jako uhozené, ale pro ženy mají narozeniny končící na pětku nebo nulu mimořádný význam. Mají totiž pocit, že už jsou staré a často bohužel také dospějí k závěru, že si vlastně ještě nic neužily a život jim protéká mezi prsty (ať více, či méně oprávněně). Je dokázané, že kolem tohoto časového období je pravděpodobnější, že se s vámi rozejde, nebo že si najde milence. Jestliže se navíc v tomto kritickém období váš vztah potýká s nějakými problémy, riziko, že nebudete moci kvůli parohům projít dveřmi, se výrazně zvyšuje.

2. Chová se povýšeně.

Najednou máte pocit, že jste vyměnili svou příjemnou přítelkyni za ledovou královnu, která se chová, jako kdyby jí patřila polovina zeměkoule. Jakmile se k vám začne chovat povýšeně a připomíná vám nejvíc ze všeho vaši šéfovou, měla by se vám v hlavě rozsvítit varovná kontrolka. Mimoděk vám totiž tak dává najevo, že pro ni nejste dostatečně dobří a že dost možná bude pomýšlet na to, že vás vymění. Podle studie provedené na Washingtonské nemocnici poměr s milencem udržují významně častěji ženy, které vydělávají víc než jejich partneři. Jakmile se v soukromém životě ocitnete v roli jejího trpěného podřízeného, máte velkou naději, že vaši hlavu brzo budou zdobit parohy.

3. Přestěhuje se k vám.

Skutečnost, že se sestěhujete společně do jednoho bytu, se vám nejspíš bude zdát jako potvrzení hloubky vašeho vztahu. Jenže právě v této situaci je pravděpodobnější, že začnou její myšlenky zalétávat k milenci. Důvod je zcela prostý: I když možná společné bydlení navrhla sama vaše přítelkyně, je možné, že nápor každodenního stereotypu nevydrží a v okamžiku, kdy začnete sdílet každý detail svého soukromí, se s vámi začne nudit. Právě v této chvíli se začne poohlížet po někom jiném, kdo není tak okoukaný jako vaše maličkost. A měli byste také vědět, že podle psychologů je riziko největší v situaci, kdy spolu již dlouhou dobu bydlíte, ale váš vztah zatím nenabral směr ke svatbě ani plození potomků.

4. Přestává vás poslouchat.

Vykládáte jí novinky, své starosti, nebo postřehy, ale ona je evidentně myšlenkami úplně jinde a klidně se vás za pět minut zeptá znovu na věci, které jste jí před chvílí říkali. Pokud máte dlouhodobě pocit, že vás vaše partnerka neposlouchá a v podstatě jí ani moc nezajímá, co jí říkáte, jde o signál problémů ve vztahu. A je pravděpodobné, že jakmile se objeví na obzoru někdo, kdo ji zaujme více, neodolá.

5. Začíná o sebe pečovat.

Nikdy nechodila na kosmetiku, stačily jí dvoje džíny a do fitka byste jí nedostali ani heverem. Najednou o sebe začíná mimořádně dbát, obnovila šatník, hubne, víc se líčí. Je sice hezké, že se po letech po vašem boku objevila taková kočka, smutné na tom však je, že tyto změny se velmi pravděpodobně nedějí kvůli vám. Jde o lákadlo na nové milence či přímo partnery, na které začala pomýšlet (ať už vědomě, nebo podvědomě).

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 signálů, že jste na chlapy
Prevence nevěry: Jak odolat pokušení?
5 způsobů, jak Facebook likviduje vztahy
10 důvodů, proč jsou ženy nevěrné
Ženy podvádí stejně často jako muži